Григор Димитров отбеляза нова победа на първия турнир за годината

...

Григор Димитров с невероятен акт на спортсменство

Григор Димитров означи нова победа на първия шампионат за годината в Бризбейн, Австралия.

Той надви над 50-ия в света Кайл Едмънд от Англия в дуел от 1/4 финалите. Третата ракета в света, който пази купата си от предишния сезон, се наложи над 22-годишния тенисист с 6-3, 6-7 (3-7), 6-4 след борба на корта " Пат Рафтър Арина ", траяла 2 часа и 25 минути.

Във втория гейм Димитров пропусна две благоприятни условия за пробив, а при резултат 4-4 Едмънд контузи глезена си и падна на корта. След здравна пауза той реши да продължи битката.

Снимка 332297

Това, което впечатли най-вече феновете обаче, е по какъв начин българинът се притече на помощ на противника си, когато той явно изпита болежка и падна на корта. Григор захвърли ракетата си и прескочи мрежата с необикновен скок, с цел да види какво се случва с британеца.

Много е неприятно, това което стана. Аз съм го виждал доста пъти, познавам чувството ", разяснява след мача Григор.

" Дано се възвърне. Последните две разигравания усетих, че има някакъв проблем ", сподели още спечелилия.

В 1/2 финалите в събота противник на Гришо ще бъде представителя на домакините Ник Кирьос.
Източник: lifestyle.bg