Григор Димитров не успя да се класира за четвъртия кръг

...

Григор Димитров отпадна от Australian Open

Григор Димитров не съумя да се класира за четвъртия кръг на Откритото състезание на Австралия. Българинът загуби от 69-тия в международната класация Нуно Боржеш от Португалия със 7-6(3), 4-6, 2-6, 6-7(6) по-късно повече от 3 часа игра.

Поражението прекъсна и поредицата от седем извоювани дуела от началото на годината.

Първият сет бе равносилен, като не се стигна до нито една опция за пробив. В тайбрека Димитров бе по-стабилният на корта и го завоюва със 7 на 3.

Във втората част Димитров пропусна седем благоприятни условия за пробив. Съперникът му се възползва от единствената опция и го проби, с което завоюва сета с 6:4.

Това наподобява пречупи Димитров, който бе продънен на два пъти в третия сет, приключил с 6:2.

Четвъртата част стартира чудесно за Димитров и се стигна до 3:0, а в следствие и до 5:2. В гейма, който сервираше за сета българинът се пропука. След това сетът бе вкаран в тайбрек, в който Димитров имаше сетбол, само че го пропиля с двойна неточност. В последна сметка Боржеш завоюва тайбрека, сета и мача.
Източник: moreto.net