Григор Димитров направи най-силния си турнир за сезона, след като

...
Григор Димитров направи най-силния си турнир за сезона, след като
Коментари Харесай

Въпреки страхотното представяне в Маями: Григор отбелязва сериозен спад в ранглистата

Григор Димитров направи най-силния си шампионат за сезона, откакто се бори до последната топка през миналата седмица и доближи до полуфиналите на Мастърса в Маями. Това обаче не се оказа задоволително за миналогодишния финалист да отбрани своите извоювани точки през предходната година във Флорида и ще последва съществено оттегляне за най-хубавия ни тенисист.

Бъларинът ще се раздели с 250 пунката от актива си за международната класация и по този начин ще загуби 3 места в класацията, слизайки до 18-тата позиция. Към момента Димитров е а актив от 2495 точки, а компактно пред него са Франсис Тиафо (2525), Лоренцо Музети (2650) и Артур Фис (2670), който затваря топ 15 на света.

Бен Шелтън (2940) и Томи Пол (3070) към този момент отстоят на по-голяма отдалеченост и към този момент са надалеч от обсега на нашия съотечественик, а най-сериозните директни преследвачи на някогашния номер 3 са Феликс Оже-Алиасим (2415), Уго Юмбер (2335), Томаш Махач (2210), Хуберт Хуркач (2105) и Франсиско Серундоло (2075), който родният ни представител победи в същинска тенис епика отпреди единствено няколко дни.

 

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР