Григор Димитров бе разбит още на старта на Откритото първенство

...

Григор Димитров отпадна навръх имения си ден на старта в Китай

Григор Димитров бе разрушен още на старта на Откритото състезание по тенис на Китай. Навръх имения си ден, най-хубавият български тенисист отстъпи с 2:6, 5:7 пред руснака Андрей Рубльов по-късно повече от час игра.

Димитров сподели съществени съмнения най-много при ретур, като в целия дуел съумя да затрудни съперника си единствено един път при негов начален удар. В същото време българинът загуби на цели четири пъти подаването си, което натежа неимоверно.

Това беше четвърти двубой сред двамата, след който салдото към този момент е подравнен – 2:2 триумфа.

От 2:3 в първата част, Григор загуби 5 поредни гейма – 2:6, 0:2. Той въпреки всичко съумя да върне пробива във втория сет за 3:3, само че след нов късен брейк отстъпи в мача.

Българинът завърши срещата с 31 непредизвикани неточности.

По-късно тази седмица ще стане известно дали Димитров ще успее да откри място в главната скица на Мастърс 1000 в Шанхай, който стартира след седем дни.
Източник: novinite.bg