Греяното вино по традиция се пийва през зимата, най-вече около

...
Греяното вино по традиция се пийва през зимата, най-вече около
Коментари Харесай

Експерти препоръчват греяно червено вино за здраве и съветват да се избягват концентратите и уискито

Греяното вино по традиция се пийва през зимата, най-много към Коледа и Нова година. Освен приятност за небцето, напитката носи и редица изгоди за здравето. Какви са те разкриват интернационалните изследвания и специалисти, които оферират и препоръки кои алкохолни напитки да се заобикалят по празниците.

Греяното вино постоянно е считано за типично празнична напитка без особена здравословна стойност. Истината обаче е, че главните му съставки носят редица изгоди за здравето. Според някои специалисти ключът към дългоденствие се крие точно в чашата греяно вино. Специалистите обаче припомнят, че напитката би трябвало да се употребява според рекомендациите за приложимост на алкохол и да не надвишава 14 алкохолни единици седмично, предава Българска телеграфна агенция.

Червеното вино - основен съставен елемент на напитката, има куп потребни характерности, свързани с дълголетието. Изследване даже демонстрира, че умерената консумация на известното пиво понижава риска от ранна гибел.

На какво се дължи удобният резултат на виното? На съдържащите се в него антиоксиданти, известни като полифеноли. Те способстват за повишението на равнищата на положителния холестерол и надлежно за понижаване на риска от сърдечносъдови болести.

На особена популярност се радва полифенолът ресвератрол, който съгласно изследвания намалява равнищата на глюкозата при пациенти с диабет вид 2 и даже има евентуални противоракови свойства.

Канелата, която придава характерните усет и мирис на греяното вино, също способства за дългоденствие.

Според някои изследвания ароматната фалшификация способства за намаление на равнищата на кръвната захар и надлежно за предотвратяване и управление на заболяването диабет.

Канелата също по този начин изобилства от антиоксиданти, които защищават тялото от увреждания, водещи до стареене.
Подправката е известна и с противовъзпалителния си резултат, който оказва помощ на тялото да се бори с инфекции и да възвръща тъканите си.

Карамфилът - друга ароматна фалшификация в греяното вино, има антимикробен резултат, подтиква имунната система и подкрепя храносмилането. Освен тези изгоди, на карамфила се приписват и противоракови свойства. Смята се също, че подправката може да способства за управление на диабета и за възстановяване на костното здраве.

Британски учени в същото време предизвестяват по празниците изключително да се внимава с напитки като шери и портвайн. Те се отличават с доста бързото им усвояване от организма при относително високо наличие на етанол - към 20 %.

Експертите не предлагат и потреблението на уиски и други концентрати, защото те могат да причинят мощно замайване. Заради високия градус тези напитки постепенно се резорбират в кръвоносната система, защото потискат работата на клетките на черния дроб. По този метод въздействието на концентратите е по-дълго.

Специалистите означават и опияняващия резултат на пенливите виновност. Според тях е безсмислено да се редува алкохол с вода, с цел да се забави опиянението, защото това е неефикасно при концентрати с алкохолно наличие над 40 %.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР