Гръцкият Олимпиакос приема Астън Вила на Йоргос Караискакис в реванша

...

НА ЖИВО: Олимпиакос 2:0 Астън Вила

Гръцкият Олимпиакос приема Астън Вила на " Йоргос Караискакис " в реванша от полуфиналите на Лига на конференциите. Резултатът към този миг е 2:0. Аюб Ел Кааби откри в 11-ата минута. Отново той беше прецизен в 78-ата минута.

Грандът от Пирея изненадващо завоюва с 4:2 на " Вила Парк " и в този момент ще се опита да приключи започнатото и да стане едвам вторият гръцки отбор в историята след Панатинайкос (1971), който стига до край в евротурнирите. Победителят ще срещне Фиорентина на финала, който ще се организира също с Атина. Последното е още един тласък за " червено-белите " и техните почитатели.

Британците започнаха да натискат през цялото време, което се и очакваше заради пасива, който трябваше да наваксват. В петата минута Диаби центрира чудесно отляво към Оли Уоткинс, само че Ретсос изпревари нападателя на бирмингамци и мазета в корнер. Още в 11-ата минута обаче Аюб Ел Кааби вкара четвърти гол на " виланите " в тази елиминация. Това стана факт, откакто №9 на отбора от Пирея беше открит в наказателното поле на англичаните след пас от Кини и Ел Кааби с десния прати топката във вратата на Мартинес.

В 25-ата минута Цолакис направи избавяне след удар от далечно разстояние на Дъглас Луис. Четири по-късно Астън Вила имаше страховит късмет за гол. Леон Бейли проби и даде пас вляво към Муса Диаби, който стреля, само че Цолакис блокира. След паса към Бейли беше ритнат неприятно и реферът уточни фал пред наказателното поле на Олимпиакос и даде ъжлт картон на Родиней.

В добавеното време на първата част Леон Бейли насочи извънредно тежък шут посока вратата на Цолакис, но гъркът интуитивно мазета в ъглов удар. Пет минути след началото на втората част Уоткинс засече с глава центриране на Бейли, само че топката мина на сантиметри над вратата.

В 59-ата минута домакините имаха доста добър късмет, откакто Ел Кааби про отляво, само че в решаващия миг пресили паса си към Хезе. В 78-ата Ел Кааби наниза гол във вратата на Вила след дълъг пас от вратаря, само че попадението беше анулирано, защото нападателят беше зад тила на защитата на " виланите ". След дълго преразглеждане от реферския състав обаче се откри, че позицията на №9 на Олимпиакос е покрита и голът беше зачетен.

LIVE / ОЛИМПИАКОС - АСТЪН ВИЛА 2:0 (4:2 в първия мач)

1:0 Ел Кааби 11', 2:0 Ел Кааби 78'

Стадион: " Йоргос Караискакис " (Пирея, Гърция)

Рефер: Феликс Цвайер (Германия)

Олимпиакос (4-2-3-1) : 88. Константинос Цолакис - 23. Родиней, 45. Панайотис Ретсос, 16. Давид Кармо, 18. Кини - 8. Висенте Ибора, 32. Сантиаго Есе - 7. Костас Фортунис (К), 6. Чикиньо, 56. Даниел Поденсе - 9. Аюб Ел Кааби

Резерви : 1. Александрос Пахалакис, 99. Атанасиос Пападудис - 5. Андре Орта, 11. Юсеф Ел-Араби, 15. Сотирис Александропулос, 19. Йоргос Масурас, 20. Жоао Карвальо, 22. Стеван Йоветич, 65. Апостолос Апостолопулос, 70. Василейос Прекатес, 74. Андреас Нтой

Треньор: Хосе Луис Мендилибар

Астън Вила (3-4-3): 1. Емилиано Мартинес - 4. Езри Конса, 3. Диего Карлос, 14. Пау Торес - 2. Мати Кеш, 7. Джон МакГин (К), 6. Дъглас Луис, 12. Люка Дин - 31. Леон Бейли, 11. Оли Уоткинс, 19. Муса Диаби

Резерви : 18. Джо Гауци, 25. Робин Олсен - 17. Клеман Ленгле, 24. Джон Дюран, 29. Кайне Кеслер Хайден, 47. Тимоти Ироегбунам, 66. Травис Патерсон, 69. Финли Мънроу, 71. Омари Келиман, 72. Кадан Йънг