Протест пред Софийския градски съд срещу насилниците на животни
Граждани се събраха на митинг пред Софийския градски съд против насилниците на животни. Поводът е правосъдното съвещание по делото против Габриела Сашова и Красимир Георгиев.
Припомняме, че двамата са в ареста от март предходната година с обвиняване за причиняване на гибел на животни, както и за присъединяване в проведена незаконна група. Сашова и Георгиев са снимали голям брой видеофайлове за разпространяване и измежду интернационална публика против възнаграждение в размер от 130 до 700 евро.
Протестиращи обявиха, че са се събрали в отбрана на справедливостта по случай, който съгласно тях въобще не трябва да изисква публичен напън. Те упорстват за най-тежки присъди за Красимир и Габриела.
Участниците подчертаха, че причинителите на сходни закононарушения би трябвало да бъдат строго наказвани, тъй като съставляват заплаха освен за най-уязвимите, само че и за обществото като цяло.
Според протестиращите казусът е следващият сходен, само че може да се трансформира в насочна точка за по-сериозна реакция и смяна.
Припомняме, че двамата са в ареста от март предходната година с обвиняване за причиняване на гибел на животни, както и за присъединяване в проведена незаконна група. Сашова и Георгиев са снимали голям брой видеофайлове за разпространяване и измежду интернационална публика против възнаграждение в размер от 130 до 700 евро.
Протестиращи обявиха, че са се събрали в отбрана на справедливостта по случай, който съгласно тях въобще не трябва да изисква публичен напън. Те упорстват за най-тежки присъди за Красимир и Габриела.
Участниците подчертаха, че причинителите на сходни закононарушения би трябвало да бъдат строго наказвани, тъй като съставляват заплаха освен за най-уязвимите, само че и за обществото като цяло.
Според протестиращите казусът е следващият сходен, само че може да се трансформира в насочна точка за по-сериозна реакция и смяна.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




