Голямата звезда на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс стана четвъртият

...

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс стана четвъртият играч с повече от 10 500 точки в НБА

Голямата звезда на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс стана четвъртият баскетболист в историята на НБА, който към този момент има повече от 10 500 точки. Той реализира това, откакто записа рекордните за сезона 37 точки за трагичния триумф на " Езерняците " против Хюстън Рокетс със 105:104. Резултатът бе 104:104 четири секунди преди края, само че Джеймс съумя да вкара свободен удар и да донесе триумфа на отбора си. Дилън Бруукс приключи с 24 точки за Хюстън, а Алперен Сангун добави 23.

Кевин Дюрант от Финикс изигра своя 12-и следващ мач, в който означи 25 или повече точки. Това е най-голямата серия в историята на тима от Аризона. Дюрант вкара 39 точки за триумфа на " Слънцата " със 140:137 над Юта Джаз след две продължения. " Опитах се да остана във форма по време на почивните дни, да последвам проекта за мача и да играя умерено и освободено ", сподели 35-годишното крило след успеха. Девин Букър добави 26 точки и 8 аситенции. Лаури Марканен направи голям мач за " Джазмените " със 38 точки и 17 битки.

Отборът на Бостън Селтикс, който е първи в Източната конференция, се измъкна в край при триумфа над Мемфис Гризлис със 102:100. В мача имаше 18 смени на водачеството на двата тима, като Кристапс Поржингис означи 26 точки, измежду които и мощна забивка в последната минута на мача, която донесе триумфа. След
това Поржингис блокира и шута на Зиайър Уилямс, с което избави отбора си. Дезмънд Бейн означи 30 точки в мача за Мемфис, като добави и 8 асистенции.

Филаделфия се разправи с Бруклин за 121:99. Джоел Ембийд, който бе най-полезен състезател за предишния сезон, вкара 32 точки, завоюва 12 битки и направи 9 асистенции. Той даже остана на пейката през четвъртата част на мача. " Не ми споделиха, че ми би трябвало още малко да трипъл-дабъл, само че не това ми е в главата. Ние се опитахме просто да играем добре ", изясни Ембийд след мача. Тайръз Макси вкара 6 тройки и приключи с 25 точки и 10 асистенции за 76-ърс. Лони Уолкър се включи от пейката ца Юта с 26 точки, Микал Бриджис добави 18.

Актуалният първенец Денвър загуби от Кливланд със 109:121. Никола Йокич приключи с 18 точки, 10 битки и 7 асистенции, само че натрупа нарушавания и излезе преди края на мача. Дариус Гарланд означи 26 точки за Кливланд, за който шестима приключиха с двуцифрен брой точки. Денвър губи два следващи мача за първи път от втория кръг на плейофите предишния сезон.

Торонто водеше на Детройт с повече от 40 точки в един миг от мача и в последна сметка завоюва със 142:113. Това е 11-а загуба за " Буталата " за сезона. Паскал Сиакам означи 23 точки, Якоб Пойтъл добави 16 и 10 битки, а Гери Трент Джуниър оказа помощ с 18.

Паоло Банчеро поведе Орландо с 24 точки при успеха над Индиана със 128:116. Франц Вагнер тбеляза 19 и завоюва 7 битки, а Джейлън Съгс добави 18 точки. Бенедикт Матурин осъществя 14 за Индиана, а Джордан Нвора се включи като запаса с 19.

Шай Гилджъс-Александър осъществя 28 точки за единствено 23 минути при триумфа на Оклахома Сити над Портланд със 134:91. Чет Холмгрен означи 16 за деветата поредна победа на Оклахома над Портланд. Джерами Гранд приключи с 14 точки за победените, а Джабари Уолкър - с 13.