Йотова: Голямата цел на всички ни е да се справим с неравенствата
„ Голямата цел на всички ни е да се оправим с неравенствата и неналичието на правдивост. Те не се мерят единствено с приходите – значат обучение, налично опазване на здравето, еднакъв старт и закони, идентични за всички. Държавата да е бранител, а не наблюдаващ, нейна грижа би трябвало да се всеки български дом, а властта не трябва да остава хората сами против цените и сметките “.Това сподели в обръщението си към народните представители от 52-ото Народно събрание президентът Илияна Йотова.Настоя, че Народно събрание би трябвало незабавно да гласоподава бюджет 2026. „ Удължаването на остарелия бюджет е една от най-сериозните прояви на безизходицата от минало. Днес всяко закъснение значи застоялост, предизвести тя
Президентската институция както постоянно до момента ще е независима, самостоятелна, ще е коректив на останалите управляващи, само че ще подава ръка за подпомагане в името на добруването на българския народ. сподели Йотова.
Пожелание още веднъж да се възцари парламентаризма, насочи президентът. „ Слушали сме мощни гласове на десети мозъци и пламенни речи, които не са единствено история. Вие ще пишете историята с вашия разум и разсъдък. Нека възродим корените на положителното и справедливостта, с цел да надигнем на крайници човешкото достолепие, да си напомним изпуснатите шансове и какъв брой ни коства мълчанието. Българинът може да понесе тежки истини, ни не понася лъжата “, предизвести Йотова./24 часа
Източник: breaking.bg
КОМЕНТАРИ




