Голямата грешка на много родители е да купят мощен автомобил

...
Голямата грешка на много родители е да купят мощен автомобил
Коментари Харесай

Илия Царски във Варна: Грешка е да се купува мощен автомобил на неопитен шофьор

Голямата неточност на доста родители е да купят мощен автомобил за некомпетентен водач, с цел да угодят на детето си, сподели през днешния ден във Варна автомобилният водач и нееднократен рали първенец Илия Царски. По думите му първата инвестиция би трябвало да бъде в кола с дребен размер на мотора, с цел да се научи младият лидер, да натрупа опит и едвам когато това стане факт, да сяда зад кормилото на съвременно и мощно транспортно средство.

Във Варна през днешния ден Илия Царски се срещна с възпитаници от професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия. Разговорът бе в границите на акцията на министерството на образованието и науката (МОН) „ Аз ще бъда виновен водач “. Срещата във Варна бе заключителният стадий на самодейността, осъществена в партньорство със сдружението „ Автоцар Рали “ и неговия ръководител Илия Царски. В диалога се включиха началникът на Регионалното ръководство на образованието доктор Ирена Радева и началникът на бранш " Пътна полиция " в крайморския град основен контрольор Петко Камбуров.

За Българска телеграфна агенция Татяна Предова, държавен специалист в МОН, уточни, че в границите на акцията са извършени семинари в общо шест града. По думите й на всички места младежите са показали огромен интерес, задавали са въпроси, научили са нови неща. Това е учене посредством прекарване и дава доста положителни резултати, изясни Предова и добави, че в акцията са обхванати повече от 1000 възпитаници.

Зейнеп Ходжа, държавен специалист в МОН, добави, че се обмислят нови забавни начинания, ориентирани към младежите. По думите й по време на срещите си с учениците Илия Царски им е показвал по какъв начин действително се случват нещата в практиката, което е провокирало техния интерес. Двете дами дадоха образец по какъв начин рали първенецът е достигнал до младежите с второкласник от Пловдив, който след демонстрацията отишъл да прегърне госта и на въпроса дали знае кой е, дал отговор, че това няма значение, а значимото е, че е популярен водач.

Единият от колите, които виждат младежите, е с инсталирани помощни колелца, тъй като по този начин се губи надзор, добави Царски. По думите му подобен вид образование е доста потребен за младите водачи, с цел да се научат по какъв начин в спешна обстановка могат да се нареждат още веднъж вярно на пътя. Царски сподели още, че гостуванията му в учебните заведения в границите на акцията на МОН, са били забавни и доста потребни. Според него би било доста добре тези срещи да продължат.

Експертът посочи, че най-често срещаните аргументи за злополуките е неспазването на скоростта и несъобразяването с пътната конюнктура. Управлението на автомобил е просвета и един шофьорски курс е извънредно непълен, с цел да натрупа човек нужния опит, добави Царски. Той напомни, че следва зима и водачите би трябвало да бъдат деликатни както за явлението аквапланинг, по този начин и за така наречен черен лед. 

За използването на опиати и алкохол от водачи, рали първенецът разяснява, че това е безусловно неприемливо, а той самият е цялостен трезвеник.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР