Голяма новина: Русия е готова на преговори за край на

...
Голяма новина: Русия е готова на преговори за край на
Коментари Харесай

Голяма новина: Русия е готова на преговори за край на войната в Украйна, ако ги инициира Тръмп

Голяма вест: Русия е подготвена на договаряния за завършек на войната в Украйна, в случай че ги инициира Тръмп

Русия е отворена за договаряния за преустановяване на войната в Украйна, в случай че бъдат инициирани от новоизбрания президент на Съединени американски щати Доналд Тръмп. Това съобщи посланикът на Москва в Организация на обединените нации Генадий Гатилов, представен от „ Ройтерс “.

и е обещавал да приключи спора бързо, само че без да прецизира по какъв начин.

Неговата победа на президентските избори на 5 ноември породи опасения в Киев и други европейски страни по отношение на степента на бъдещия ангажимент на Съединени американски щати да оказват помощ на Украйна.

„ Тръмп даде обещание да уреди украинската рецесия за една нощ.

Добре, дано бъдем реалисти – естествено, разбираме, че това в никакъв случай няма да се случи “, посочи Гатилов.

„ Но в случай че той стартира или предложи нещо за начало на политическия развой, това е добре пристигнало “.

Той обаче добави, че всички сходни договаряния би трябвало да се основават на „ действителностите на място “ и дефинира Украйна като изостанала в продължаващия повече от две години спор.

до момента в който всички съветски сили не бъдат прогонени и цялата територия, завладяна от Москва, в това число Крим, не бъде върната на Украйна.

както и поканата за Украйна да се причисли към НАТО, на която Русия от дълго време се опълчва.

Миналата седмица Зеленски съобщи на европейските водачи в Будапеща, че отстъпките към Русия биха били „ неприемливи за Украйна и самоубийствени за цяла Европа “, написа news.bg.

Гатилов уточни, че изборът на Тръмп е нова опция за разговор със Съединените щати,

само че по-широко рестартиране на връзките е малко евентуално.

„ Независимо от вътрешнополитическите промени, Вашингтон поредно преследва чувството за въздържане на Москва, промяната на администрацията съвсем не трансформира това “, означи той.

„ Единствената допустима смяна е разговорът сред нашите страни – нещо, което липсваше през последните няколко години “, уточни Гатилов.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР