Головете на Върджил ван Дайк и Доминик Собослай гарантираха, че

...

Ливърпул съсипа завръщането на Шефилд Юнайтед на Крис Уайлдър

Головете на Върджил ван Дайк и Доминик Собослай подсигуряваха, че Ливърпул унищожи семейството на Шефилд Юнайтед на Крис Уайлдър с победа с 2-0 на Брамал Лейн.

Холандският център отвърна вкъщи от корнер през първото полувреме, а Собошлай добави втори при гибелта, с цел да донесе на Червените и трите точки в Южен Йоркшир, с цел да удължат серията си без загуба във Висшата лига до осем мача.

Хората на Юрген Клоп понижиха разликата водачът в лигата Арсенал до единствено две точки.

Уайлдър беше наказан на загуба в първия си мач като управител на Блейдс, две години и половина откакто напусна през март 2021 година, след уволнението във вторник на Пол Хекингботъм.

Това беше 12-то проваляне на Юнайтед от 15 мача и макар че са единствено на четири точки зад Лутън, наподобява, че имат планина за нанагорнище.

56-годишният състезател получи топло посрещане преди мача и неговата страна стартира с възторг, създавайки две отваряния през първите 20 минути.