Гол в добавеното време на Ян Вертонген донесе победата на

...

Гол в края донесе победа на Тотнъм

Гол в добавеното време на Ян Вертонген донесе успеха на Тотнъм при гостуването на Уулвърхамптън. Тимът на Жозе Моуриньо записа четвърта победа от пет мача във Висшата лига и постави завършек на серията на " вълците " от 11 следващи мача без загуба в шампионата. Лукас Моура откри резултата в осмата минута, а Адама Траоре изравни в средата на второто полувреме.

След този триумф " шпорите " изпревариха днешния си противник. Те към този момент са пети, като изостават единствено на три точки от четвъртия Челси.

Двата тима се хвърлиха в офанзива от първата минута, само че Тотнъм нанесе първия удар. Блестящ пробив и свършек на Лукас Моура изведе гостите напред. Лондончани бяха подложени на сериозен напън, само че можеха да удвоят преднината си преди почивката, когато Ерик Дайър удари греда.

#Tottenham move up to 5th in the Premier League pic.twitter.com/W3Wx0CZuK2
— Tottenham Hotspur (@1882_Tottenham) December 15, 2019
Уулвърхамптън въпреки всичко стигна до равнене в 67-ата минута, когато Траоре се разписа. Паоло Гасанига направи уверено избавяне след удар с глава на Сайс малко преди края. В заключителните секунди Вертонген засече топката с глава след ъглов удар и донесе успеха на " шпорите ".

СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 17 кръг, неделя 15 декември  Уулвърхамптън 1:2краен резулат  Тотнъм