Gol.bgШампионите надвиха Етър с 2:0 у домаЛудогорец победи с 2:0

...

Лудогорец дръпна на върха след шестата си победа

Gol.bg

Шампионите надделяха Етър с 2:0 вкъщи

Лудогорец победи с 2:0 вкъщи Етър в дуел от деветия кръг в efbet Лигата и се бетонира на върха в таблицата. Това беше шести триумф за родния отличник този сезон.

Двубоят стартира с превъзходство на домакините и в 21-ата минута Жоржиньо пропусна да открие резултата, откакто от близко стреля в тялото на вратаря Христо Иванов. В 29-ата минута Рафаел Форстър шутира рисково от отдалеченост, само че топката излезе на сантиметри в навън.

Шест минути преди края на първата част удар с глава на Марселиньо след асистенция на Станислав Манолев срещна напречната греда.

Две минути след почивката разумното се случи и Клаудиу Кешерю се разписа след добавката при удар на Форстър и избавяне на национала Иванов.

Точно 20 минути по-късно Жоржиньо остана на преференциална позиция в наказателното поле, само че не съумя да насочи удар, откакто Крум Стоянов му попречи.

Четвърт час преди края на срещата Дан Битон центрира, топката откри Джоди Лукоки, който не съумя да насочи прецизен изстрел. В 80-ата минута удар на Иван Стоянов мина напълно покрай вратата на домакините.

Четири минути преди края на постоянното време Джоди Лукоки се разписа за 2:0 след извеждащ пас на Якуб Швиерчок.

След този триумф Лудогорец е преди всичко в класирането с актив от 21 точки. Етър е на десета позиция с 8 извоювани точки.

Лудогорец - Етър 2:0

1:0 Клаудиу Кешерю 47

2:0 Джоди Лукоки 86

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Станислав Манолев, Сисиньо, Рафаел Форстър, Драгош Григоре, Яцек Горалски, Светослав Дяков, Жоржиньо (71-Мавис Чибота), Джоди Лукоки, Марселиньо (64-Дан Битон), Клаудиу Кешеру (79-Якуб Швиерчок)

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Иван Иванов, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Ивайло Димитров (38-Милчо Ангелов), Яни Пехливанов, Крис Гади (66-Иван Стоянов), Даниел Младенов, Румен Руменов, Крум Стоянов

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!