Глупаво беше да казвам, че няма да се върна в

...
Глупаво беше да казвам, че няма да се върна в
Коментари Харесай

Глупаво беше да казвам, че няма да се върна в политика за нищо на света, каза Петър Стоянов

Глупаво беше да споделям, че няма да се върна в политика за нищо на света, даже под дулото на револвер, сподели през днешния ден по Би Ти Ви президентът в интервала 1997-2002 година Петър Стоянов. Той добави, че това не значи, би се върнал в политиката в този момент, само че е дължал пояснение на хората, които са дали своят вот за него.

" Всеки умишлен българин, в случай че може да помогне в политика, би трябвало да помогне, за мен може би е прекомерно късно ", сподели Стоянов. Говорейки за отминалия девети септември президентът разгласи, че главната характерност на тази дата е разделянето. " Проблемът не е, че обществото беше разграничено 45 години, а че обществото продължава да бъде разграничено и в този момент ", счита той.

Според него хората, които са продали душите си, с цел да служат на на комунизъм, години след неговия провал не престават да ненавиждат всеки почтен и честен човек, тъй като в неговото лице виждат своето непочтеност. Стоянов добави, че множеството от тези хора изкусно са се нагласили и се възползват от днешната система.

" Но светът на хората, които почитат своята независимост, своята деятелност, своята практичност, които желаят да работя свободно – тъкмо тези хора са моторът на стопанската система и на напредъка на всяка страна ", съобщи Петър Стоянов.

Петър Стоянов добави, че не е богат и не взема пари от участията и лекциите си по целия свят. " Не получавам един лев от моите участия в другите интернационалните организации, от моите обществени изяви. несъмнено, заплащат ми самолетни билети, хотели и така нататък Аз съм бил президент на България и не е доста редно да получавам каквото и да е заплащане от непознати организации, или държавни, а още повече от стопански субекти. Другото не е срещу закона и не упреквам никой политик, който го прави ", приключи той.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР