Зловеща гледка в центъра на Бургас: Обесиха гларус на покрив на ул. „Марагидик“
Гледката е по едно и също време отблъскваща и стряскаща, като бързо се трансформира в съществена тематика за мнения измежду живеещите и преминаващите в региона
Зловещ сигнал, изпратен до публицистичната поща на Флагман.бг, хвърли в потрес жителите на идеалния център на Бургас. Граждани от улица „ Марагидик “ № 20-24 алармираха за брутална панорама, наподобяваща ритуално ликвидиране. На покрива на една от жилищните здания в региона осъмва убит гларус, който е бил показно обесен.
Гледката е по едно и също време отблъскваща и стряскаща, като бързо се трансформира в съществена тематика за мнения измежду живеещите и преминаващите в региона.
Случаят обаче надали е плод на окултни пристрастености, а по-скоро е израз на последна експанзия и обезсърчение от един дълготраен градски проблем. Жълтокраките чайки от дълго време са се трансформирали в същинско злополучие за Бургас, като постоянно атакуват хора, крадат храна от терасите и тероризират непрекъснато цели квартали с писъците си. Местната администрация от години търси съответно решение за понижаване на тяхната популация, само че досега действителни и работещи ограничения липсват. Ситуацията в морския град явно е ескалирала дотолкоз, че търпението на част от бургазлии към този момент е изцяло изчерпано.
В опит да се оправи с пернатия гнет, Общинският съвет в Бургас неотдавна предприе първите публични административни стъпки. По предложение на общинския консултант бяха отпуснати 35 хиляди лв. от локалния бюджет за огромно научно броене на популацията на птиците. Идеята е експертите да открият точния им брой и техните привички, с цел да се набележат следващи хуманни ограничения за надзор. Големият проблем обаче е времето, защото резултатите от това проучване ще станат известни едвам до края на годината и едвам тогава ще се работи.
Именно това мудно движение евентуално е предизвикало радикалната реакция в центъра на града. Докато институциите броят птиците и разпределят хиляди левове за разбори, жителите са принудени да съжителстват с нападателните вредители всекидневно тук и в този момент. Изглежда някой е решил да вземе правораздаването в свои ръце, умъртвил е гларус и го е проснал на покрива като кърваво предизвестие към останалата ято.
Зловещ сигнал, изпратен до публицистичната поща на Флагман.бг, хвърли в потрес жителите на идеалния център на Бургас. Граждани от улица „ Марагидик “ № 20-24 алармираха за брутална панорама, наподобяваща ритуално ликвидиране. На покрива на една от жилищните здания в региона осъмва убит гларус, който е бил показно обесен.
Гледката е по едно и също време отблъскваща и стряскаща, като бързо се трансформира в съществена тематика за мнения измежду живеещите и преминаващите в региона.
Случаят обаче надали е плод на окултни пристрастености, а по-скоро е израз на последна експанзия и обезсърчение от един дълготраен градски проблем. Жълтокраките чайки от дълго време са се трансформирали в същинско злополучие за Бургас, като постоянно атакуват хора, крадат храна от терасите и тероризират непрекъснато цели квартали с писъците си. Местната администрация от години търси съответно решение за понижаване на тяхната популация, само че досега действителни и работещи ограничения липсват. Ситуацията в морския град явно е ескалирала дотолкоз, че търпението на част от бургазлии към този момент е изцяло изчерпано.
В опит да се оправи с пернатия гнет, Общинският съвет в Бургас неотдавна предприе първите публични административни стъпки. По предложение на общинския консултант бяха отпуснати 35 хиляди лв. от локалния бюджет за огромно научно броене на популацията на птиците. Идеята е експертите да открият точния им брой и техните привички, с цел да се набележат следващи хуманни ограничения за надзор. Големият проблем обаче е времето, защото резултатите от това проучване ще станат известни едвам до края на годината и едвам тогава ще се работи.
Именно това мудно движение евентуално е предизвикало радикалната реакция в центъра на града. Докато институциите броят птиците и разпределят хиляди левове за разбори, жителите са принудени да съжителстват с нападателните вредители всекидневно тук и в този момент. Изглежда някой е решил да вземе правораздаването в свои ръце, умъртвил е гларус и го е проснал на покрива като кърваво предизвестие към останалата ято.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




