Главният редактор на в-к Лос Анджелис Таймс“ Мариел Гарса е

...
Главният редактор на в-к Лос Анджелис Таймс“ Мариел Гарса е
Коментари Харесай

Главният редактор на в-к LA Times напусна след забрана на изданието да агитира за Камала Харис

Главният редактор на вестник „ Лос Анджелис Таймс “ Мариел Гарса е напуснала поста си, откакто притежателят на изданието е забранил на вестника да пропагандира в изгода за претендента на демократите Камала Харис, заяви АП.

В изявление за Columbia Journalism Review Гарса изясни, че е решила да се отдръпна, тъй като „ вестникът пазел безмълвие в рискови времена “.

Напуснах, тъй като желая да се знае, че не се усещам ОК да ни държат безмълвни. В такива рискови време е нужно почтените хора да се изправят. И аз взех решение да се изправя, аргументира се тя.

На собствен ред притежателят на „ Лос Анджелис Таймс “ Патрик Сун-шонг, който купи вестника през 2018 година, съобщи, че Бордът на шефовете е решил изданието да остане „ безшумно “ и той се е съобразил с решението му.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР