Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск е в Китай,

...
Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск е в Китай,
Коментари Харесай

Шефът на Tesla Илон Мъск с първо пътуване до Китай от повече от три години

Главният изпълнителен шеф на Tesla Илон Мъск е в Китай , с което реализира първото си пътешестване до втората по величина стопанска система в света от повече от три години, оповестява „ BBC “.

Той дойде в Пекин във вторник и също се чака да посети големия индустриален цех на Tesla в Шанхай . Мултимилиардерът се срещна с външния министър на Китай Цин Ган в границите на часове след идването си в страната. Мъск към момента не е коментирал обществено пътуването, което идва на фона на напрежението сред Съединени американски щати и Китай . Той също по този начин отхвърли да разяснява проектите си за пътуването, когато го попитаха кореспонденти, до момента в който напускаше хотел в Пекин в сряда.

По-късно в сряда Мъск се срещна с министъра на промишлеността на Китай Джин Джуанлун и разискаха развиването на електрически транспортни средства. В изказване във вторник външното министерство на Китай съобщи, че Мъск е подготвен да разшири бизнеса на автомобилния производител в страната, която е най-големият пазар на Tesla след Съединени американски щати. Министерството добави, че по време на срещата Мъск е описал стопанските системи на Съединени американски щати и Китай като „ сиамски близнаци “.

Tesla не отговори незабавно на искане на BBC за коментар. Мъск също по този начин беше извънредно спокоен в Twitter , който има и където има повече от 141 милиона почитатели. Той е прочут с това, че туитва доста пъти дневно, само че към обяд в сряда не е разгласил нищо от идването си в страната във вторник следобяд.

Платформата за обществени медии е неразрешена в Китай, само че може да бъде налична посредством VPN или виртуални частни мрежи.

Мъск е последният почитан американски изпълнителен шеф, който реализира пътешестване до Китай . Главният изпълнителен шеф на JP Morgan Джейми Даймън също е в Китай тази седмица, до момента в който шефът на Apple Тим Кук посети страната през март.

С повишаването на напрежението сред Вашингтон и Пекин обаче Tesla се оказва в сложна позиция, счита Дан Айвс от капиталовата компания Wedbush Securities. Айвс добави:

„ Да играеш добре в пясъчната кутия в Пекин е нещо, върху което Уолстрийт се концентрира лазерно, с цел да се увери, че няма да има спирания в разширението на Tesla в Китай през идващите години . “

През януари 2019 година Tesla стартира построяването на своята по този начин наречена гигафабрика в Шанхай, която беше първият индустриален цех на компанията отвън Съединени американски щати. По-късно същата година тя достави първите си създадени в Китай коли , отбелязвайки значим крайъгълен камък за американската компания. Въпреки това блокирането заради C OVID в цялата страна, в това число във финансовия, индустриалния и транспортния център Шанхай, направи все по-трудно работата на производителите.

Миналата година Мъск съобщи, че блокирането на Шанхай поради ковид е било „ доста, доста мъчно “ за Tesla, която съгласно известията е спряла по-голямата част от индустриалния си развой в своята гигафабрика за няколко седмици. Оттогава работата в завода е обновена, който създаде милионната си кола през август, съгласно Мъск. Това съставлява една трета от международното произвеждане на Tesla.

Миналия месец компанията съобщи, че възнамерява да построи нова фабрика в Китай, с цел да създава своите широкомащабни акумулатори „ Megapack .

Китай също се трансформира в най-големия пазар за всеобщия електромобил Model Y на Tesla, съгласно компанията за пазарни изследвания JATO. Повече от 94 000 автомобила Model Y са продадени в Китай през първите три месеца на тази година, поставяйки го пред Съединени американски щати и Европа, демонстрират данните на JATO.

През последните години водачеството на Tesla на пазара на електрически транспортни средства беше провокирано от засилената конкуренция от автомобилни колоси, в това число Ford и General Motors, както и от по-нови участници на пазара като китайските BYD и Nio.

Мъск, който купи Twitter предходната година за 44 милиарда $ (35,5 милиарда паунда), беше под напън да откри някой различен, който да управлява компанията и да пренасочи вниманието си към други свои бизнеси, в това число Tesla и ракетната компания SpaceX . По-рано този месец той назначи Линда Яккарино , някогашен началник на рекламния отдел в NBCUniversal, за нов основен изпълнителен шеф на платформата.

Яккарино ще се изправи пред предизвикването да ръководи бизнес, който се бори да бъде печеливш, като в същото време ще бъде изправена пред интензивно наблюдаване по какъв начин се оправя с дезинформацията и речта на омразата .

Twitter в този момент коства към една трета от това, което Мъск е платил за него, съгласно капиталовата компания Fidelity, която му оказа помощ да финансира придобиването на компанията.

Източник: iskra.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР