Гласувах за знаещите хора, в Европа трябва да изпратим грамотни

...
Гласувах за знаещите хора, в Европа трябва да изпратим грамотни
Коментари Харесай

Йотова гласува за знаещите и грамотни хора

" Гласувах за знаещите хора, в Европа би трябвало да изпратим грамотни хора " , съобщи пред публицисти вицепрезидентът Илияна Йотова.

Според нея бъдещите евродепутати би трябвало да имат мощна воля и кураж да трансформират Европа , както и да имат изкуството да търсят съдружници, защото " самичък човек и една страна нищо не може да направи ".

Своята бюлетина тя пусна в урната в изборна секция, разкрита в Професионално учебно заведение по фризьорство и козметика " Княгиня Евдокия ".

Тя прикани всички, които досега не са дали своя глас на европейските избори, да го създадат , макар че самата тя не чака повишение на изборната интензивност.

" Обикновено в края на изборния ден се струпват много хора, само че казусът не е подобен и тъпо, тъй като тази отрицателна акция докара до нежеланието на хората да гласоподават " , акцентира Йотова. Според нея е била неверната акция.

Йотова означи, че има прекомерно доста регулации там, където те не са нужни, а в области като битката с тероризма, рецесията с миграцията, сигурността на европейските жители е повече от нужна.

По думите ѝ сме на прага да се образува идната многогодишна финансова рамка със или без Брекзит това нямало значение. Дори неприятна или прибързана промяна сега е по-ключова, в сравнение с инерцията, разясни вицепрезидентът.

Йотова е била прелестно сюрпризирана по време на предизборната акция, защото представители на дребни партии и обединения са посочили трезва преценка за това къде е България, къде е Европа и къде е нашето място.

Вицепрезидентът се застъпи за това идващия български еврокомисар да бъде по разширението поради сполучливото ни европредседателство . " Никой по-добре от нас няма да се оправи с тази задача, защото никой по-добре не познава манталитета на Балканите ", добави тя.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР