ГКПП-Рудозем-Ксанти е готов, изграден е изцяло заедно със съпътстващата инфраструктура,

...
ГКПП-Рудозем-Ксанти е готов, изграден е изцяло заедно със съпътстващата инфраструктура,
Коментари Харесай

Граничният пункт Рудозем е готов, гръцките партньори искат удължаване на срока за пътя

ГКПП-Рудозем-Ксанти е подготвен , построен е напълно дружно със съпътстващата инфраструктура, заяви регионалният шеф на Смолян Стефан Сабрутев.

Той добави, че от Гърция е постъпило съобщение, че евентуално ще има удължение на периода за довеждане докрай на пътя от гръцка страна.

Становището на Областната администрация в Смолян е, че гръцкият сектор от пътя през бъдещия пункт би трябвало д а е подготвен до началото на летния сезон следващата година.  Гръцките сътрудници са поискали у дължаване на периода за създаване до август 2022 г .

От българска страна планът за ГКПП-Рудозем е изпълнен. Готови са всички здания, уреди и инфраструктура на ГКПП-Рудозем-Ксанти. Очаква се да дойде комисия, която да одобри обекта .

Строителството на пункта и инфраструктурата се финансира по Програмата за трансгранично съдействие " Гърция-България 2014-2020 " и със средства от държавния бюджет. 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР