ГКПП Капитан Андреево функционира нормално по всички параметри и от

...
ГКПП Капитан Андреево функционира нормално по всички параметри и от
Коментари Харесай

Демерджиев: ГКПП Капитан Андреево функционира нормално

ГКПП Капитан Андреево действа обикновено по всички параметри и от двете страни. Екипи на жандармерията са на пункта, с цел да поддържат публичния ред и преустановят спорове. Жандармерията не спря, а възвърне трафика. Това съобщи служебният министър Иван Демерджиев, който дойде на ревизия на граничния пункт, съобщи кореспондентът на БГНЕС.

Агенцията по сигурност на храните и частната компания " Евролаб 2011 " спорят за това кой би трябвало да реализира контрола върху внасяните артикули. Преди дни БАБХ пое всички действия по фитосанитарния надзор. Агенцията взе и дейностите по разтоварване и товарене на ТИР-овете, подлежащи на проби, като разшири активността си.

Проблемът с камионите го заварихме още с встъпването ни в служба. Той ескалира някъде към петък, само че в събота през нощта бе позволен. Камионите прекосяваха с известни усложнения, съобщи Демерджиев.

По отношение на правните разногласия на БАБХ, Демерджиев заяви, че няколко организации ще я подкрепят и цялата страна ще се бори с правни и юридически средства за разрешаване на обстановката в употребява на страната.

Мястото за решение на разногласието е в съда и горещо се надявам двете страни там да намерят крайните решения, съобщи Демерджиев.

Предстои да бъде решен въпросът с пространствата, които " Евролаб 2011 " към момента не е освободила, заяви от своя страна шефът на БАБХ проф. Христо Даскалов.

Имаме решение да удвоим потенциала на проучване на проби със закупуване на още машини, добави още проф. Даскалов. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР