Германският президент Франк-Валтер Щайнмайер призна, че е водел погрешна политика

...
Германският президент Франк-Валтер Щайнмайер призна, че е водел погрешна политика
Коментари Харесай

Щайнмайер: Трябваше да послушаме Източна Европа

Германският президент Франк-Валтер Щайнмайер призна, че е водел неправилна политика по отношение на Русия и преценките му за същинските планове на Кремъл и Путин са били изцяло неправилни. „ Трябваше да послушаме страните от Източна Европа, те ни предизвестиха “, съобщи президентът в телевизионно изявление.

Щайнмайер бе подложен на критика остро за опитите си да поддържа другарски звук с Путин още като част от групата за договаряния за мир в източна Украйна.

„ С Путин няма да има връщане към нормалността “, призна в този момент той.

„ Тъжното е, че се провалихме по доста точки “, съобщи още президентът. Един от неуспехите е опитът Русия да бъде приобщена към Европа и опитите за основаване на обща нова струкутра на сигурност въз основата на демократичните връзки.

„ Заблудих се, както и доста други “, признава още Щайнмайер.

„ Путин се трансформира във военнолюбец, прикрит в бункера. Беше напълно неправилна преценката ни, че той не би рискувал политическото, икономическото и моралното заличаване на своята страна, с цел да реализира империалистическите си мечти.

Трябваше да вземем по-сериозно предизвестията на Източна Европа “, сподели президентът, който бе външен министър сред 2005 и 2009 и сред 2013 и 2017 година.

„ Заинатяването ни със „ Северен поток “ 2 беше неточност, тъй като загуби доверието в нас от страна на политическите ни сътрудници “, уточни още Щайнмайер.

Украинският дипломат в Берлин Андрий Мелник оцени признанието на Щайнмайер като „ единствено първата стъпка “. „ За нас в този момент е значимо да има и дейности и Германия да поддържа цялостно ембарго и на неергийните доставки “, сподели той.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР