Германският министър на външните работи Йохан Вадефул призова днес в

...
Германският министър на външните работи Йохан Вадефул призова днес в
Коментари Харесай

Германия призова Запада да засили подкрепата за Украйна преди зимата

Германският министър на външните работи Йохан Вадефул прикани през днешния ден в Брюксел западните страни да окажат по-голяма поддръжка на Украйна преди настъпването на зимата, която, по думите му, ще бъде от сериозно значение. Това оповестява организация „ Укринформ “, базирайки се на немския вестник „ Зюддойче цайтунг “, предава Българска телеграфна агенция.

„ Зимата е от изключителна значимост. Украйна би трябвало да остане способна да се пази “, съобщи Вадефул. Той посочи, че Коалицията на искащите е разискала по какъв начин да активизира всички запаси, тъй че Украйна да издържи идния зимен интервал.

Министърът акцентира, че Германия носи специфична отговорност по този въпрос и увери, че „ Украйна може да разчита на Германия когато и да е “.

Вадефул изрази убеденост, че на идната среща на Европейски Съюз през декември ще бъде утвърдено позволение украинците да употребяват замразените съветски активи. По думите му, Берлин поддържа всички стъпки, ориентирани към обезпечаване на задоволителна финансова и техническа помощ за Украйна, с цел да може тя дейно да се пази от съветската експанзия.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР