Германският канцлер Олаф Шолц призова днес за реформи в Европейския

...
Германският канцлер Олаф Шолц призова днес за реформи в Европейския
Коментари Харесай

Олаф Шолц призова за разширяване на ЕС

Германският канцлер Олаф Шолц прикани през днешния ден за промени в Европейския съюз, които да дадат опция за приемането на нови страни в обединяването.

Германският водач съобщи това на конгреса на Партията на европейските социалисти /ПЕС/ в Берлин.

" Принципът, според който решенията във външната и данъчната политика се взимат с единогласие, следва поетапно да спре да се ползва ", посочи Шолц.

" В същото време споделям ясно: в случай че се стремим към една геополитическа Европа, то болшинството от решенията ще бъдат придобиване, а не загуба на суверенитет ", акцентира канцлерът на Германия пред делегатите на конгреса.

С помощта на промените Европейски Съюз ще извърши обещанията си към страните, които имат статут на претенденти за участие, измежду които са няколко балкански страни, както и Украйна и Молдова, съобщи Българска телеграфна агенция.

" Един Европейски съюз с 27, 30 или 36 страни с над 500 милиона свободни и равноправни жители ще разполага с още по-голяма тежест в света ", уточни Олаф Шолц.

Той акцентира също, че при взимането на решения ще е значимо и да не бъдат пренебрегнати съображенията на по-малките страни.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР