Германският канцлер Олаф Шолц и вътрешната министърка Нанси Фезер ще

...
Германският канцлер Олаф Шолц и вътрешната министърка Нанси Фезер ще
Коментари Харесай

Жертвите на кървавия коледен базар станаха четири

Германският канцлер Олаф Шолц и вътрешната министърка Нанси Фезер ще дойдат през днешния ден в Магдебург, откакто мъж вряза автомобила си в събралите се на коледен пазар гости, предадоха ДПА и Ройтерс. Според вестник " Билд " броят на починалите е достигнал четирима души, в това число дете, а минимум 60 души са ранени, 41 от които съществено.

Според премиера на провинция Саксония-Анхалт Райнер Хаселоф обвиненият за снощното нахлуване е 50-годишен доктор, който живее и работи в разположения наоколо град Бернбург, като точното му име не се разкрива. Според него той е употребявал кола чартърен, с цел да извърши закононарушението.

Очаква се довечера в градската катедрала да се организира заупокойна работа.

Заподозреният, който остава в полицията, е със саудитски генезис и се мести в Германия през 2006 година, получавайки непрекъснато жителство, заяви вътрешният министър на Саксония-Анхалт Тамара Зишанг.

Отговорите на доста от въпросите към случая, в това число претекстовете на причинителя, остават неразбираеми. Властите към момента считат, че той е работил самичък.

Представители на силите за сигурност обявиха нощес пред ДПА, че обвиненият не е попадал в полезрението на управляващите като ислямист. Същевременно той е бил прочут с рецензиите си към исляма и е отправял обвинявания в обществените мрежи и по време на изявленията, че немските управляващи не поставят задоволително старания в битката против ислямизма.

Списание " Шпигел " твърди, без да посочи произхода на информацията, че причинителят е имал благосклонности към крайнодясната партия " Алтернатива за Германия ". Външното разузнаване на Германия (БНД) не е коментирало информацията.

Нападението беше осъществено в миг на засилен спор по отношение на миграцията и сигурността в Германия, която се приготвя за предварителни избори на 23 февруари.

" Алтернатива за Германия ", която в изследванията е на второ място след консервативната съпротива, води апелите за репресии против миграцията в страната.

Кандидатката за канцлер на " АзГ " Алис Вайдел осъди офанзивата. " Кадрите от Магдебург са шокиращи! Мислите ми са с опечалените и ранените. Кога тази полуда ще свърши? “, написа тя в обществената мрежа " Екс ".
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР