Германия загуби с 1:2 от Япония в първия си мач

...

Още една голяма изненада е факт! Японските “самураи“ посякоха Германия на Мондиала

Германия загуби с 1:2 от Япония в първия си мач на Световното в Катар. Немците поведоха с гол от дузпа на Гюндоган, само че след попадения на Доан и Асано японците направиха цялостен поврат и втората огромна изненада на Мондиала е реалност!
Прочетете още
В 8-та минута Даизен Маеда вкара гол, а само че той беше анулиран поради засада.

В 21-та минута прекрасен удар на Кимих беше отразен от вратаря Гонда.

В 32-та минута Давид Раум беше фаулиран от Шуичи Гонда и се стигна до дузпа, която Илкай Гюндоган трансформира в гол - 1:0.

В края на първата част Кай Хаверц означи гол, който в началото беше зачетен от съдията, само че по-късно от ВАР потвърдиха, че има засада и попадението беше анулирано.

Още при започване на второто полувреме Германия можеше да удвои, само че удар на Гнабри нацели гредата.

Още една греда за Германия имаше в 60-та минута, когато Гюндоган стреля, само че топката срещна гредата.

Вратарят на японците ги остави в мача откакто избави поредно удари на Хофман и Гнабри.

В 73-ата минута Нойер направи ужасно избавяне, откакто Асано бе оставен в наказателното поле и стреля. Сакай стреля неопределено при добавката.

В 75-та минута влезлият като запаса Минамино получи топката от Митома и пусна остро центриране. Нойер отклони топката, само че тя попадна в Доан, който я заби в мрежата.

В 83-та минута Такума Асано получи пас и безусловно се подигра със отбраната на Германия, а шокът за немците беше цялостен - 1:2.

Последваха удари на Горецка и Рюдигер в края на дуела, само че и двата изстрела минаха около вратата.

Така Германия за втори следващ Мондиал загуби откриващия си мач, откакто преди 4 години в Русия отборът падна от Мексико. Немците ще имат още веднъж огромни компликации да преминат групата, тъй като в идващия мач играят против Испания, а Япония против Коста Рика.

Това беше втората огромна изненада на Мондиала, откакто през вчерашния ден Саудитска Арабия победи с 2:1 Аржентина още веднъж след цялостен поврат.

В другия мач от групата по-късно през днешния ден играят Испания и Коста Рика.

Германия: Мануел Нойер, Антонио Рюдигер, Давид Раум, Никлас Зюле, Нико Шлотербек, Йосуа Кимих, Серж Гнабри, Томас Мюлер,  (Йонас Хофман 67 мин.), Джамал Мусиала, Илкай Гюндоган (Леон Горецка 67 мин.), Кай Хаверц

Япония:  Шуичи Гонда, Коу Итакура, Юто Нагатомо (Такума Асано 58 мин.), Хироки Сакаи (Такуми Минамино 75 мин.), Мая Йошида, Ватару Ендо, Такефуса Кубо (Такехиро Томиуаси 46 мин.), Юня Ито, Даичи Камада, Ао Танака (Ритсу Доан 71 мин.), Даизен Маеда (Каору Митома 58 мин.)
Източник: trafficnews.bg