Германия разби Шотландия с 5:1 в откриването на Евро 2024,

...

Германия откри Евро 2024 с гръмка победа над Шотландия с 5:1

Германия разруши Шотландия с 5:1 в откриването на Евро 2024, което се състоя на стадион „ Алианц Арена “ в Мюнхен късно нощес.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман изиграха необикновено първо полувреме, в което тотално надиграха своя съперник и изковаха заслужена класическа преднина.

Флориан Вирц откри резултата в десетата минута, а малко по-късно Джамал Мусиала приключи атрактивно бърза акция на своите. В края на първото полувреме Кай Хаверц вкара от дузпа, а малко преди този момент Портиъс беше изпъден с пряк червен картон за грубото си нарушаване против капитана на Маншафта Илкай Гюндоган, съобщи gol.bg.

Темпото след паузата предстоящо не беше толкоз високо, само че пък влезлият като запаса Никлас Фюлкруг осъществя зрелищен гол в 68-ата минута. В 87-ата минута Антонио Рюдигер си заби автогол, само че в 93-ата минута Емре Джан оформи крайното 5:1 с шут от отдалеченост.

Така Германия започва стремително домашния шампионат и без подозрение към този момент е измежду огромните любимци за продобиване на купата.

Днес е дуелът сред другите два тима в групата –Унгария и Швейцария.
Източник: novinite.bg