Германия победи Австрия с 2:0 в мач от 1/4-финалите на

...

Германия е полуфиналист на Европейското по футбол за жени след успех над Австрия

Германия победи Австрия с 2:0 в мач от 1/4-финалите на Европейското състезание по футбол за дами. Лина Магюл и Александра Поп се разписаха за победителките.

В 25-ата минута германките откриха резултата. Клара Бюл проби в противниковото наказателно поле и върна топката към дузпата, където Лина Магюл стреля от придвижване за 1:0. Бундестимът вкарва в първото полувреме на седми следващ мач от европейски шампионати - най-дългата сходна серия.

След почивката австрийките нацелиха гредата. Въпреки преднината си в резултата, възпитаничките на Мартина Вос-Текленбург продължиха да нападат. Клара Бюл стреля в напречната греда с удър отвън наказателното поле. Това бе 5-ата греда в дуела.

В последната минута от постоянното време Александра Поп удвои задатъка на тима си и оформи крайния резултат. Полузащитникът е първият футболист, който бележи в четири следващи мача на едно Европейско състезание.

На полуфиналите Бундестимът ще срещне спечелилия от конфликта сред Франция и Нидерландия.