Германия надви Канада с 82:76 (17:12, 19:21, 20:23, 26:20) в

...

Германия удържа натиска на Канада

Германия надделя Канада с 82:76 (17:12, 19:21, 20:23, 26:20) в мач от група “P” на Мондиал 2019 в Китай. Двубоят бе част от втората фаза на шампионата за систематизиране на местата от 17-о до 32-о.

Германците се откъснаха на 7 точки още при започване на мача, само че канадците се окопитиха и откриха своя темп, с цел да понижат изоставането си до 3 точки на полувремето - 36:33 за Германия.

В третата четвърт Канада излезе напред с 10 точки, само че немците не се впечатлиха и на бърза ръка изравниха резултата в края на частта - 56:56. Действията на Шрьодер и Клебер бяха задоволителни и не разрешиха разпределяне в редиците на немците, с цел да донесат успеха на Германия с крайното 82:76.

Денис Шрьодер остана на една асистенция от “трипъл-дабъл” - 21 точки, 10 битки и 9 асистенции, Макси Клебер способства с 20 точки, а Робин Бензинг добави 12 точки за успеха. За Канада най-силен бе Кайл Уилтър с 18 точки, а Кем Бърч се разписа с 15 точки и 9 битки.