Още един български тенис четвъртфинал тази седмица - Гергана Топалова в Топ 8 в Аржентина
Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на тенис шампионата на клей кортове в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 40 хиляди $ и гостолюбие.
Поставената под №7 българка отстрани представителката на домакините Карла Маркъс със 7:5, 6:3 за 1 час и 40 минути игра.
Двете си размениха по два пробива при започване на дуела, след което Топалова направи решителен брейк в 12-ия гейм и затвори първия сет в своя изгода. Във втората част паднаха цели седем пробива в девет гейма, само че българката дръпна с 3:1 и без особени усложнения стигна до крайния триумф.
В спор за място на полуфиналите Топалова ще се изправи против друга представителка на домакините – Хустина Мария Гонсалес Даниеле.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




