ГЕРБ ще има само един депутат от Пловдив област в

...
ГЕРБ ще има само един депутат от Пловдив област в
Коментари Харесай

ГЕРБ само с един мандат от Пловдив област, отпадна дългогодишен депутат

ГЕРБ ще има единствено един народен представител от Пловдив област в 52-ото Народно заседание.  След разпределението на ЦИК на мандатите от 17 МИР „ Прогресивна България “ взима 8 от 11-те мандата. Останалите три мандата отиват за ГЕРБ – Съюз на демократичните сили, Политическа партия – Демократична България и „ Възраждане “.
Прочетете още
Така дългогодишният народен представител от Раковски Младен Шишков няма да е депутат за първи път от 20017 година.

В обявата си той прави паралел сред началото и края на своя парламентарен път, като акцентира символиката на датата 19 април. Ето и целият Пост на Шишков:

19 април се оказва повратна дата.

На 19 април 2017 година поставих клетва като депутат за първи път, с помощта на вашето доверие. Доверие, пристигнало в миг, в който бях на крачка да се откажа от политиката. Но ориста и шансът взеха решение друго тогава. И „ излизането “ ми продължи …девет години. Също по този начин поради вашето доверие.

2026-та, още веднъж 19 април. Съдбата и шансът още веднъж се произнесоха. Но този път с противоположен знак. След фотофиниш, при последното броене на резултатите, при последното завъртането на изчислителната ролетка се оказва, че ГЕРБ в Пловдив област остава с един мандат и не влизам в Народното събрание. Буквално за няколко гласа.

Вашата воля този път беше друга. Народът изиска нови лица, нови хрумвания, нов път.

Уважавам това. Приемам го с достолепие. Никой не е безконечен, минимум в политиката. Знам го от ден първи.

Но възприятията са смесени. Няма да укривам, има оскърбление. Има отчаяние. Защото всеки човек търси оценка за напъните си. Спортният ми темперамент също не ми дава мира.

Но има и облекчение. Защото един голям товар падна от плещите ми.

Преди няколко месеца, когато навърших 50 години, усетих, че нуждая се от смяна в персонален проект. Достигайки до върховете в Народното събрание, като ръководител на комисии, виждах че към този момент няма път нагоре. И очевидно съм манифестирал всичко това.

Не упреквам никой за персоналния си крах. Само себе си. Защото неуспехите са лични. А триумфите, общи.

Двадесет години в политиката давах всичко от себе си. За града, за общината, за страната. Но тук е мястото да споделя, че останах дебитор на фамилията си. Големият ми наследник се роди, когато влязох в локалната власт, през днешния ден към този момент гласоподава наедно с нас.

Децата ми израснаха с татко лутащ се сред два свята. С бежанец в личната си страна. Но не скърбя и за момент. Напротив, знам че се гордеят с мен.

Най-силната оценка пристигна от Кристиян. В изборната вечер, виждайки резултатите ми сподели.

Не забравяй – ти не си Младен Шишков, тъй като си народен представител, а си народен представител, тъй като си Младен Шишков.

Никога няма да не помни тези думи. Никога!

И ще бъда откровен до болежка. Противно на приказките и разказите на всички душмани и градски митове. В грижата за другите не съумях да се погрижа задоволително за тяхното бъдеще. Сега е време да поправя това. Макар и закъсняло. Надявам се да съумея.

Казвал съм го и различен път - живял съм 41 години и без депутатска заплата, ще се оправя и отсега нататък. Тя в никакъв случай не е била претекстът ми.

И една вметка, за тези които единствено за заплатите мислят и приказват. Да, високи са, и такива би трябвало да бъдат. Но разноските също не са дребни. Огромни са. Затова не завиждайте на депутатите за заплатите - към този момент мога умерено да го кажа и то от опит.

Мотивът бяха хората. Доверието. Резултатите. Промяната.

Продължавам с това, което съм правил преди Народното събрание. С специалността си и с насъбрания житейски опит. През годините съм имал хрумвания за доста нови планове в персонален проект, само че не съм имал време и опция да ги осъществя. Е, настъпи и този миг.

Оставам разполагаем на партията, сътрудниците знаят, че постоянно могат да разчитат на мен.

Тъжно е, че за първи път от 17 години община Раковски остава без представител в централната власт. От два стола, останахме без нито един. Заради злобата, завистта, вярата в месии. И поради нашите неточности, несъмнено.

Още по-тъжно е, че ГЕРБ остава без представител от региона, без човек от района.

Но имам вяра, че Цвета Караянчева няма да ни изостави. Познавам я.

Пожелавам триумф на сътрудника Рангел Матански. Все отново се надявам да успее да влезе в Народното събрание и да бъде в помощ на общината.

И да помогне най-малко толкоз, колкото съумях да оказа помощ аз. Така както обещаваше по време на акцията. Искрено му го поисквам, от сърце. Но дано помни, Народното събрание не е върхът. Той е подножието. От него стартира изкачването. И сложното не е изкачването. Трудното е да останеш горе.

А на тези, които злорадстват и бързат да пишат политически некролози, ще кажа единствено това: Слуховете за моята политическа гибел са мощно пресилени.

Слизам от сцената, само че не излизам от залата. Сядам на първия ред. Ще виждам деликатно. И няма да спестявам рецензии.

Казвам сбогом, само че не и довиждане. Защото политиката е като вирус, един път влезе ли в теб, не изчезва в никакъв случай. Политиката е маратон, а не спринт.

Рано или късно, по един или различен мотив, още веднъж ще желая вашето доверие. А дали ще го получа още веднъж - бъдещето ще покаже.

И съм безпределно благополучен, че слизам от сцената в миг, в който получавам най-високата си поддръжка в процентно съответствие, както в общината, по този начин и в региона. Двойно се е нараснала персоналната поддръжка към мен за тези девет години. Което значи, че напъните са си заслужавали. Но за това, в обособена обява.

На съгражданите ми ще кажа, че не се дразня на никой. Благодарен съм. И на тези, които ме поддържаха и на тези, които не ме поддържаха. Моля не ме гледайте гузно, когато ме срещате някъде в града. Уважавам решението ви и то не трансформира отношението ми към вас. Ще не преставам да оказвам помощ постоянно с каквото мога, на всеки.

Към приятелите ми, симпатизанти на ГЕРБ.

Горе главите. Получихме тежък нокдаун. Сега е моментът да забележим грешките си и да станем по-силни, по-единни и по-сплотени.

Битката за европейска България занапред стартира. Отново.

 
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР