ГЕРБ против поголовната смяна на кадриБорисов отправи сериозни критики към

...
ГЕРБ против поголовната смяна на кадриБорисов отправи сериозни критики към
Коментари Харесай

Телефонен разговор решава съдбата на „сглобката“

ГЕРБ срещу поголовната промяна на фрагменти
Борисов насочи съществени рецензии към ППДБ, Петков изиска да не си приказват през медиите

Парите за пътища - проблем

Каква ще е ориста на “сглобката ” в ръководството сред ГЕРБ-СДС и ППДБ ще се взема решение на диалози сред Бойко Борисов и Кирил Петков, в случай че водачът на ГЕРБ се обади на съпредседателя на Политическа партия. Това се разбра от думите на Кирил Петков, който през вчерашния ден прикани Борисов да му звънни, в случай че желае да си поговорят.

Коментарът пристигна, откакто в събота водачът на ГЕРБ насочи съществени рецензии към ППДБ. Борисов съобщи, че “сглобката ” може да бъде счупена още преди ротацията, поради кадровите промени, които прави кабинетът и че поддържа 36 депутати, които да ръководят. “Ние поддържаме 36 депутати от партията на смяната, те ръководят на 100%, изключвам външното министерство ”, уточни Борисов.

По думите му упреците към ръководството са доста. “Вътрешният министър заслужава да бъде питан за какво смени и кой го накара да смени ръководители на регионални структури. Еднолично партията на смяната поголовно подменя всичко единствено с нейни фрагменти, без да се разяснява. Ако това е сглобката, не виждам по какъв начин ще продължим да участваме ”, сподели още Бойко Борисов.
Той добави, че се сменят бордовете на тотото, на Държавната консолидационна компания и управленията на доста други структури. Бившият министър председател акцентира, че са приели бюджета, тръгнала е правосъдната промяна, само че измененията хората не ги виждат. Той още веднъж засегна и тематиката с миграцията и ежедневното улавяне на мигранти у нас.

“Ще забележим по какъв начин ще продължим да участваме в тази сглобка ”, уточни Борисов.

“Това, което желая да кажа на Борисов, е - първо, в случай че желае да си приказваме, може постоянно да се обади, а не да си приказваме през медиите. Надявам се в първите дни на септември да продължим връзката ”, сподели Петков през вчерашния ден в отговор на думите на водача на ГЕРБ за потребността от лидерска среща.

“Много ме тормози, че предишния път, когато държавното управление падна, беше основно поради поръчките за ремонт на пътищата. Ние искахме да ги пуснем изцяло транспарантно - парите да отиват за ремонт, а не в чували. Това, което сега се случва, е министър Цеков пуска още веднъж поръчките по най-прозрачния метод електронно и на най-ниска цена. И в този момент въпросът ще бъде, дали същите стопански ползи, които смъкнаха предишното държавно управление, ще стартират да клатят и настоящето? Защото знам, че става дума за стотици милиони и най-много за честното строителство ”, сподели Петков в Благоевград.

Той разяснява още, че наследникът на Иван Гешев - Борислав Сарафов няма никакъв принос за противодействието на корупцията. По думите му същинската смяна ще се случи със законите от ПВУ и нужните промени за влизането на страната в Шенген.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР