Георги Джоргов остана на косъм от медалите в биатлона на

...

Георги Джоргов е четвърти в биатлона на Зимните олимпийски младежки игри, Андреа Коцинова е осма в бордъркроса

Георги Джоргов остана на косъм от медалите в биатлона на почналите през днешния ден в Гангуон (Южна Корея) Зимни олимпийски юношески игри. Българинът се подреди четвърти в самостоятелната дисциплинираност, като макар трите си наказателни минути от стрелбата финишира единствено на 40 стотни от оценките. Шампион е французинът Антонин Гай, пред норвежеца Щорм Вицле и словака Маркус Шкленарик. Веселин Белчински е 32-ри (6), а Николай Николов 46-и (9).

При девойките най-предно класиране от нашите записа Рая Аджамова, наредила се на 19-о място (с 3 наказателни минути). Никол Кленовска е 37-а (4), а Ирина Георгиева 44-та (6). Титлата завоюва чехкинята Илона Плехасова.

В бордъркроса Андреа Коцинова приключи осма. Българката мина чудесно квалификациите и с трети резултат откри място измежду полуфиналистките. В спор за място на финала Коцинова финишира трета и това я отпрати в дребния край, където се подреди на крайната осма позиция в конкуренцията. Златото бе за швейцарката Ноеми Видмер. При момчетата Иван Иванов събра 14 т. в квалификациите и две точки не му доближиха да откри място измежду полуфиналистите. Шампион е Йонас Шоле от Франция.

В шорттрека Асен Гюров и Николас Тосков финишираха надлежно пети и шести в своите четвъртфинални серии и не откриха място измежду полуфиналистите. При девойките Соня Стоянова финишира пета в серията си и също не преодоля четвъртфиналите.