Генералният секретар на БОК Данаил Димов застана пред медиите след

...
Генералният секретар на БОК Данаил Димов застана пред медиите след
Коментари Харесай

БГНЕС: Новини от България и Света

Генералният секретар на БОК Данаил Димов застана пред медиите след следващото дело против решенията на Общото заседание на БОК на 19 март предходната година, съобщи кореспондент на БГНЕС. Този път жалбоподател беше Българската конфедерация по кикбокс и муай-тай.

" Нормално протече съвещанието. Нека не забравяме, че това е второ съвещание въпреки всичко, чакаха се единствено едни доказателства, които бяха предоставени. Доколко са съотносими те към делото, аз имам моите професионални подозрения от юридическа позиция. И то по една-единствена причина - всичко, което БОК дава като доказателства, го слагам под огромно подозрение ", стартира Димов след другояче късото съвещание в съда.

" Това е смисълът на цялата поредност от тези каузи. Да са доста, да се проточат във времето и госпожа Костадинова да си стои там. Проблемът обаче е, че МОК спря финансирането на БОК. В момента тече подготовка за Олимпиада, би трябвало да се заплащат доста разноски. Комитетът не може да се възползва от заплащанията. МОК сложи три условия, те са доста ясни. Имахме обещания от госпожа Костадинова, водили сме диалози с нея, само че си остана с обещанията ", продължи той и изрази част от терзанията си:

" Притесняват ме делата единствено от една-единствена позиция - при едно от предходните каузи два правосъдни състава отсъдиха едно, а трети правосъден състав отсъди нещо друго. Когато преведохме решението, реакцията от юридическия екип на МОК беше показателна - те се хванаха за главата. Наложи се да им изяснявам, че когато, примерно, имаме един арбитър от дребен недодялан съд, който не става и за него, и е командирован в най-големия съд в страната и е бутан кариерно, командировъчното му от дълго време е изтекло, през този арбитър могат да се реализиран всевъзможни решения, това не е изненада. Тук за мен приказваме за чиста форма на корупция. Не си я представяйте единствено като просто предоставяне на пари, тя може да е и на други равнища ".

Относно коментара на Стефка Костадинова, че той е " господин Никой ", Димов показа: " Препращате към думите на Стефка Костадинова. Изказът й изцяло подхожда на интелекта, възпитанието, образованието на госпожа Костадинова, на речника й. 20 години нейното ръководство в БОК се изчерпва с една дума - " нищо ". В последна сметка, като огледа човек уеб страницата на МОК седят имената на този господин Никой и Весела Лечева. Нея я няма, тъкмо това имах поради, като споделих, че е зачеркната. Не става въпрос за нейните върхове. За моето потомство тя към момента е иконата, огромният състезател. Но за поколението на сина ми и на нейния наследник, тя остава индивидът, записал най-срамната страница в историята на БОК ", направи тъжна констатация той.

" Не съм чул пояснение от нея за какво се оспорват решенията. Ние с госпожа Лечева сме се придържали постоянно към обстоятелствата. Не съм си разрешил до момента в никакъв случай персонална подигравка, а можех да кажа за лъжите, наглото държание, откровените измами, които бяха направени по отношение на нас ".

По отношение на проблемите, които изпитва БОК, Димов призна: " Има проблеми. Със спряното финансиране, аз планувам, че БОК ще се изправи в един миг пред неспособност да финансира активността си. Поне да не страда активността, тъй като в един миг няма да има пари за заплати. За момента логистично спортистите са обезпечени. Имаме задоволително разноски по изпращането на делегацията за Олимпиадата. Тези средства седят блокирани. Няма постоянно някой да избавя госпожа Костадинова през напън на някой министър или министерство или някое сдружение да вкара пари в БОК, тъй като и това се случи. А още по-скандално е кое сдружение ги превежда. Ако това се разбере в МОК - тъй като ние сме единственият олимпийски комитет, който има за спонсор компания, която създава оръжия, с които се убиват хора. Това опонира на всички етични правила на МОК. Ръководството на МОК не е наясно към момента с тоя проблем ", сигнализира генсекът на централата.

" Делата не престават да се точат, има още две, които не са тръгнали още. Искрено се надявам да настъпи някаква смяна в нашата страна и най-много в правосъдната система. В България се направиха доста закононарушения против правораздаването, и то от магистрати. Крайно време е те да отговорят за дейностите си ", приключи Данаил Димов. | БГНЕС

Източник: bgdnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР