Генералът сподели, че Америка е силно обезпокоена от плана на

...
Генералът сподели, че Америка е силно обезпокоена от плана на
Коментари Харесай

Русия планира да разположи ядрени оръжия в Космоса, за да атакува...

Генералът показа, че Америка е мощно обезпокоена от проекта на Кремъл.

 

Това е част от наклонността на засилена съветска експанзия в Космоса от началото на войната в Украйна, сподели той. Планът включва „ дълготрайно заглушаване на сателитната връзка и GPS “, което е в толкоз огромен мащаб, че излага на риск гражданските самолети.

 

Наред с предизвестията си, Уайтинг прикани държавното управление на английския министър председател Киър Стармър да усили доста своя доста нищожен бюджет за галактическа защита, с цел да се оправи с възходящата опасност от Москва, както и от Китай.

 

В изявлението Уайтинг съобщи: „ Русия остава високоразвита галактическа мощ и продължава да влага в противокосмически оръжия. Те обмислят да изведат в орбита нуклеарно противосателитно оръжие, което би изложило на риск всички спътници в ниска околоземна орбита, а това е резултат, който просто не можем да толерираме. “

 

На въпроса за претекстовете на Русия за плана той отговори: „ От съветска позиция те гледат към Съединените щати, гледат към НАТО и виждат там предимство на стандартните оръжия. И имат вяра, че нови способи за подкопаване на Съединените щати и НАТО, като да вземем за пример обезвреждане на нашите галактически качества, им оказват помощ да изравнят силите на бойното поле. “

 

Ядрено оръжие в Kосмоса би представлявало съществено нарушаване на Договора за галактическото пространство, по който Русия е страна, отбелязва Times.

 

Изказването на Уайтинг е най-откритото обществено изказване до момента по отношение на тази опасност от страна на върховен боен офицер от Съединени американски щати. За упоритостите на Москва се заприказва за първи път преди две години, откакто през февруари 2024 година чиновници на Пентагона осведомиха за тях членовете на Конгреса зад затворени порти. Оттогава Комисията по разузнаване на Камарата на представителите на Съединени американски щати упорства Белият дом да разсекрети известната информация за плана, с цел да могат политиците да обсъдят опасността за националната сигурност.

 

Въпреки дейностите на Москва, Уайтинг уточни Китай като най-големия съперник на Съединени американски щати в Kосмоса. Суперсилата „ напредва с стремглава скорост в Kосмоса “ и е създала личен галактически боеприпас, който включва средства за заглушаване на сателитни връзки и GPS, оръжия с ориентирана сила и противосателитни ракети. „ Следващата огромна война евентуално ще бъде война, която ще стартира в Kосмоса “, предизвести Уайтинг.

 

Въпреки новата галактическа конкуренция във въоръжаването, американският военачалник смята, че война в Kосмоса не е неизбежна. „ Нашата цел всеки ден е да се разсънваме и да предотвратяваме това да се случи, с цел да може човечеството да продължи да се възползва от всички преимущества на Kосмоса. “

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР