Газпром увеличи нетната си печалба със 7,4% през 2025 г.,

...
Газпром увеличи нетната си печалба със 7,4% през 2025 г.,
Коментари Харесай

Печалбата на „Газпром“ се е увеличила със 7% до 1.3 трилиона рубли

Газпром усили чистата си облага със 7,4% през 2025 година, съгласно интернационалните стандарти, до 1,31 трилиона рубли, написа „ Франк медия “.
„ Положителното влияние върху този индикатор се дължи на нарастване на финансовите доходи заради преоценката на валутната част от дълга след укрепването на рублата “, цитира пресслужбата на компанията заместник-председателя на „ Газпром “ Фамил Садыгов.
Приходите на Газпром предходната година понижиха с 9% до 9,77 трилиона рубли. Печалбата преди лихви, налози и обезценка (EBITDA) на групата понижа с 6,5% до 2,9 трилиона рубли. Свободният паричен поток се усили осем пъти през годината, достигайки 294 милиарда рубли. Дългът на групата Газпром е 6,7 трилиона рубли, като остава неизменен до 2025 година Съотношението чист дълг/EBITDA се усили от 1,83 до 2,07. Това съответствие въздейства върху изплащането на дивиденти на държавния монопол.
Съгласно дивидентната политика на „ Газпром “, компанията разпределя минимум 50% от поправената си годишна чиста облага за разпределения на акционерите. Ако обаче съотношението чист дълг/EBITDA се увеличи над 2,5 пъти, съветът на шефовете има право да предложи разпределения под посоченото равнище.
Компанията не е плащала на акционерите от първата половина на 2022 г.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР