Гърция обмисля да намали ДДС за хляба и олиото. Само

...
Гърция обмисля да намали ДДС за хляба и олиото. Само
Коментари Харесай

Европейски държави въведоха лимити за купуване на олио и брашно


Гърция обмисля да понижи Данък добавена стойност за хляба и олиото. Само за няколко дни поради повишаването на суровините и електрическата енергия, цената на хляба скочи с 20%. Големи вериги супермаркети в Гърция вкараха предели в количествата олио и брашно, които могат да бъдат купени онлайн. Клиентите към този момент могат да поръчат до 4 броя еднолитрови или двулитрови бутилки слънчогледово олио, написа Би Ти Ви.

Мярката е, с цел да се ограничи спекулата в цените и опитите за презапасяване.

По рафтовете на магазините в Гърция бързо изчезват по този начин познатите опаковки с промоционален подарък от типа 2+1 при слънчогледово олио, брашно и захар. От интернет магазини пък липсват много от продуктите, а когато сложиш повече от три бройки от даден тип, незабавно се демонстрира известие, че е определена стока, за която има ограничаване.

В Белгия три от огромните европейски вериги хипермаркети ограничиха продажбите на олио и брашно и в магазините.

„ Това фактически е доста нехарактерен сигнал, който изпращат към клиентите. Това рискува да провокира още по-голям боязън “, счита икономистът Пиер-Александър Билие.

Според специалистите в Белгия олиото и зърнените храни могат да нарастнат поради проблеми с доставките с до 20% до края на годината.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР