Галатасарай започна с победа новия сезон в турското първенство. Лъвовете

...

Защитник на Галатасарай ошамари съотборник на терена

Галатасарай стартира с победа новия сезон в турското състезание. " Лъвовете " се постановиха с 2:0 над новака Гиресунспор като посетител. Срещата обаче ще бъде запомена с случай, при който бранителят на " Чим бом " Маркао ошамари съотборника си Керем Актюркоглу през второто полувреме и беше изпъден.

Гостите поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Мбайе Диане вкара за 0:1. Малко по-късно сенегалският нападател пропусна дузпа. В продължението на първата част истанбулският гранд получи втори углавен удар, който този път беше осъществен от новото попълнение Александру Чикалдау.

Малко преди този момент Гиресунспор остана с човек по-малко, откакто Тут беше изпъден. На почивката някогашният футболист на ЦСКА Юнус Санкаре, който бе притеглен от новаците преди няколко дни, беше сменен от Хамиду Траоре.

В 63-ата без забележима причина Маркао удари през лицето своя съотборник Керем Актюркоглу. След намесата на ВАР бразилският бранител получи пряк червен картон, а треньорът Фатих Терим смени Керем, след което се опита да го утеши.

Феновете на Галатасарай незабавно приканиха Маркао да бъде освободен от клуба.
 Копенхаген продаде една от звездите си преди реванша против Локомотив (Пловдив)