Галатасарай триумфира с титлата в турското първенство за 21-и път

...

Галатасарай удари Гьозтепе и стана шампион на Турция за 21-и път

Галатасарай победи с купата в турското състезание за 21-и път в историята си. В мач от последния кръг Галатасарай победи Гьозтепе с 1:0 като посетител и приключи на върха в класирането с 3 точки задатък пред втория Фенербахче.

Бафетимби Гомис вкара единствения гол от дузпа в 66-а минута за триумфа на отбора на Фатих Терим.
Фенербахче победи Коняспор с 3:2, само че това стигна единствено за второто място.

Теоретични шансове за купата имаше и Истанбул ББ, който водеше през по-голямата част от сезона, само че в последна сметка противникът на Лудогорец групите на Лига Европа предходната есен приключи на трета позиция с равни точки с Фенербахче.

Истанбул ББ победи Касъмпаша с 3:2, като с два гола за спечелилите се отличи Емануел Адебайор. За гостите от Касъмпаша цялостен мач игра българският национал Страхил Попов.

Галатасарай ще играе непосредствено в групите на Шампионска лига, до момента в който Фенербахче ще се включи в квалификациите на най-комерсиалния шампионат.

В Лига Европа ще вземат участие Истанбул ББ и Бешикташ. Сюпер лиг 34 кръг, събота 19 май  Гьозтепе 0:1краен резулат  Галатасарай