Лечков: Бяхме група за екскурзии, но с много премиери и министри говорихме за нов национален стадион
Футболната легенда и някогашен дълготраен вицепрезидент на БФС Йордан Лечков съобщи, че по време на ръководството на Борислав Михайлов са се водили голям брой диалози с държавници по отношение на изработката на нов народен стадион.
България се елементарни с Борислав Михайлов
" Бих разграничил малко нещата. Вие започнахте с триумфите от международното състезание, там получихме много любов от българския народ. Но постигнатото от нас като ръководители не беше задоволително добре обяснено и се получи огромен негатив. Що-годе, без помощта на страната, направихме, приказвам в множествено число, само че с съществена негова заслуга, една от най-успешните федерации, финансово самостоятелна, безпроблемна, подредена с добър началник и админ. Иначе спортните триумфи няма по какъв начин да ги забравим.
Батков: Много добър човек и не беше заслужено това обругаване, нищо, Господ всичко вижда, изтеза се най-после
Пряк очевидец съм по какъв начин е бил посрещан на всички места, беше и в структурите на УЕФА - това не е обещано, тъй като си бил единствено сполучлив футболист, говорещ три езика. Трябва да си подобаващ президент. Светла му памет! Винаги виждам позитивно на нещата, виждам обективно на нещата. Наследихме една недобра база, Батето също беше не неприятен началник, само че футболът беше в окаяно положение. Ако футболните хора се сетят, преди 15-16 година футболистите не си получаваха заплатите по една година. Не е елементарно да администрираш това нещо. Футболният съюз мисля, че дружно с ловците и ловджиите е една от най-големите самостоятелни организации в България. Всеки ден се провеждат мачове.
Стоичков: Боби имаше огромно сърце, това е индивидът, който ни изведе там, където стигнахме
Естествено, липсват резултати на националния тим, което съм го казвал нееднократно. Боби беше срещу да се изричам по-остро. Сградата на " Иван Асен " II беше на погашение, изискванията знаете какви бяха - терени и принадлежности, споделям ги нещата. Бяхме " група за екскурзии ", само че с доста хора, отпред с всички министър председатели, финансови и спортни министри, сме говорили за изработката на народен стадион. В памет на Боби би трябвало да се кажат нещата. Такова нещо остава в развиване, както всичко в страната. Без страната нищо не става. Боби постоянно е бил здравомислещ човек, аз постоянно съм бил предан с него. Каквото е било в нашите благоприятни условия, сме го създали. Ако държавните институции могат да се похвалят с такива пътища, лечебни заведения, гробища, в случай че щете, дано си поставят високо оценки.
Фурнаджиев за Боби Михайлов: Изключителен мъжага, бих подкрепил базата да бъде кръстена на него
Колко хора са по този начин добре признати в европейските и международните институции, че не мога да се сетя. Малко са и би трябвало да ги ценим. Аз съм го ценил с държанието си, до момента в който беше жив. Не обичам персонални неща да споделям, само че в кръга на шегата, нека го разбере вярно, никак не харесваше посланиците, които идваха преди мачовете. Бях жив очевидец (смее се). Посланиците идваха в последната минута преди началото на мача и: " Кажи му да стане! Гюле ". Имало е и читави посланици, дребни изключения. Категорично базата в " Бояна " би трябвало да носи неговото име. Отдавна го предложих това нещо ", съобщи Екзекутора на Германия пред Българска национална телевизия.
" Бих разграничил малко нещата. Вие започнахте с триумфите от международното състезание, там получихме много любов от българския народ. Но постигнатото от нас като ръководители не беше задоволително добре обяснено и се получи огромен негатив. Що-годе, без помощта на страната, направихме, приказвам в множествено число, само че с съществена негова заслуга, една от най-успешните федерации, финансово самостоятелна, безпроблемна, подредена с добър началник и админ. Иначе спортните триумфи няма по какъв начин да ги забравим.
Пряк очевидец съм по какъв начин е бил посрещан на всички места, беше и в структурите на УЕФА - това не е обещано, тъй като си бил единствено сполучлив футболист, говорещ три езика. Трябва да си подобаващ президент. Светла му памет! Винаги виждам позитивно на нещата, виждам обективно на нещата. Наследихме една недобра база, Батето също беше не неприятен началник, само че футболът беше в окаяно положение. Ако футболните хора се сетят, преди 15-16 година футболистите не си получаваха заплатите по една година. Не е елементарно да администрираш това нещо. Футболният съюз мисля, че дружно с ловците и ловджиите е една от най-големите самостоятелни организации в България. Всеки ден се провеждат мачове.
Естествено, липсват резултати на националния тим, което съм го казвал нееднократно. Боби беше срещу да се изричам по-остро. Сградата на " Иван Асен " II беше на погашение, изискванията знаете какви бяха - терени и принадлежности, споделям ги нещата. Бяхме " група за екскурзии ", само че с доста хора, отпред с всички министър председатели, финансови и спортни министри, сме говорили за изработката на народен стадион. В памет на Боби би трябвало да се кажат нещата. Такова нещо остава в развиване, както всичко в страната. Без страната нищо не става. Боби постоянно е бил здравомислещ човек, аз постоянно съм бил предан с него. Каквото е било в нашите благоприятни условия, сме го създали. Ако държавните институции могат да се похвалят с такива пътища, лечебни заведения, гробища, в случай че щете, дано си поставят високо оценки.
Колко хора са по този начин добре признати в европейските и международните институции, че не мога да се сетя. Малко са и би трябвало да ги ценим. Аз съм го ценил с държанието си, до момента в който беше жив. Не обичам персонални неща да споделям, само че в кръга на шегата, нека го разбере вярно, никак не харесваше посланиците, които идваха преди мачовете. Бях жив очевидец (смее се). Посланиците идваха в последната минута преди началото на мача и: " Кажи му да стане! Гюле ". Имало е и читави посланици, дребни изключения. Категорично базата в " Бояна " би трябвало да носи неговото име. Отдавна го предложих това нещо ", съобщи Екзекутора на Германия пред Българска национална телевизия.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




