Футболна среща от кюстендилската регионална група Рила с участието на

...

Мач на новия Марек прекратен заради меле

Футболна среща от кюстендилската районна група Рила с присъединяване на новия ФК Марек 1919 (Дупница) беше прекъсната. Това се случи в мача в 6-ия кръг при гостуването на Мусала (град Рила), оповестява формалната страница на дупнишкия клуб.
Отборът на Марек гостуваше в Рила за среща от локалното състезание. Мачът започва с огромен заряд и доминираха единоборствата и твърдата игра. В 34-ата минута, след меле в наказателно поле на Рила, Васил Караколев бе най-съобразителен и означи за Марек - 1:0!. Домакините се пробваха да изненадат противника с изритани топки и в 42 -ата минута съумяха да върнат попадението след хубав гол. Второто полувреме стартира извънредно нервно с доста нарушавания, разногласия с арбитрите и малко футбол. В 50-ата минута бе отсъдена дузпа в интерес на Рила след игра с ръка на Светослав Соколов. Домакинте съумяха да я отбележат и поведоха с 2:1. В 59-ата минута след втори жълт картон и надлежно червен, бе изпъден футболист на Рила. Последваха минути, в които Марек упражняваше напън и в 61-ата минута Петьо Иванов с удар от пенала направи резултата еднакъв 2:2. 10 минути по-късно за удар без топка бе изпъден втори състезател на Рила. Домакините реагираха бурно, като нападнаха физически основния арбитър.Мач не се игра към 10 мин и в последна сметка арбитърът приключи мача в 75-ата минута поради колективен простест на тима на Рила и неспособност мачът да продължи. Марек чака решението на БФС, което следва да бъде служебна победа, написа на страницата на новия Марек 1919. Клубът кара втората си футболна година, като през предишния сезон се състезаваше с името Динамо (Дупница). От този сезон обаче смени името си на Марек 1919 и играе в 4-а лига. Така в Дупница сега има два клуба с името Марек, като единият е в Трета лига- Марек 1915, а другият в Четвърта. Един мач и в Пловдивско не приключи. Срещата от " А " регионална група Металик (Сопот) - Секирово не е приключила, оповестиха от зоналния съвет на БФС. Резултатът до спирането на срещата в 85-ата минута е бил 2:0 за домакините. Предстои през седмицата Спортно-техническата комисия въз основата на отчетите на длъжностните лица да присъди резултат за тази среща.