Футболистът на ЦСКА Илиан Антонов даде специално интервю за предаването

...
Футболистът на ЦСКА Илиан Антонов даде специално интервю за предаването
Коментари Харесай

Илиан Антонов пред БНТ: По време на лечението ми се чувах със Стилиян Петров всеки ден

Футболистът на ЦСКА Илиан Антонов даде особено изявление за предаването „ Арена спорт “ по Българска национална телевизия. Спортистът приказва за най-важната борба – тази за живота му, която организира през последните месеци. Наскоро той съумя да се завърне на терена след 192 дни неявяване и взе присъединяване в дуела против Добруджа за Купата на България.

„ Това е едно от най-хубавите усеща - да съм на терена и да върша това, което обичам. Да си сбъдна още една от фантазиите, които съм имал през моя живот “, показа Антонов пред Българска национална телевизия.

Младият футболист разкри и кой му е оказал най-голяма поддръжка в сложния миг, когато е схванал, че е болен от рак.

„ Не мисля, че щях да съумея в случай че не беше моята майка. Без нея щеше да бъде невероятно да се оправя. Нямаше да преодолея този миг. Майка ми е специфичен човек за мен. В началото, когато разбрах за заболяването, имаше огромна нерешителност в мен. Майка ми незабавно се опита да ме успокои, стартира да ми приказва позитивизми. Мразя да изгубвам и нямаше по какъв начин да изгубя борбата за живота ми “, описа Антонов.

Футболистът не търси аргументите за тежката диагноза.

„ Тези неща стават единствено на мощни хора. Не се възнамерявам за какво се е случило. На този свят има 8 милиарда души, не би трябвало да мисля за какво навръх мен се е случило, по този начин е било писано “, показа фланговият футболист.



Антонов призна, че е изгубил доста другари, само че е и спечелил нови, като изключително въздействие оказва един съответен човек.

„ Изгубих доста хора към мен, в първите моменти малко хора остават до теб. Баща ми е играл със Стилиян Петров в Монтана и от там се познават. Намери ми номера, звънни ми. Разговарях с него постоянно, чувахме се всеки ден по 20-30 мин, непрекъснато ми вдъхваш кураж “, описа Антонов.



Футболистът разкри и какви са фантазиите му.

„ По-мотивиран съм от преди и имам сила. Осъзнах, че мога още повече да дам от себе си. Мечтая един ден да играя на новия стадион на ЦСКА, да стана първенец и да влезна в групите на Шампионската лига. В болничното заведение си гледах мои мачове и се надъхвах, че отново ще се върна. На кого се удивлявам? На себе си “, добави Антонов.

Гледайте целия диалог с Антонов във видеото!



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР