Френският шампион ПСЖ записа второ последователно равенство под ръководството на

...

Резервата Мбапе вкара дузпа, но ПСЖ пак не би

Френският първенец ПСЖ записа второ поредно тъждество под управлението на новия си треньор Луис Енрике.

Испанецът остави отвън групата за старта с Лориен (0:0) огромната звезда Килиан Мбапе, както и продадения към този момент Неймар, само че през днешния ден пусна като запаса френския национал, който се разписа при визитата на Тулуза.

Тя приключи при тъждество 1:1, откакто Мбапе влезе в 51-ата минута дружно с дебютиралия Усман Дембеле, а в 62-ата беше прецизен от бялата точка.

Три минути преди края на постоянното време обаче домакините също получиха право да изпълнят дузпа и Закария Абуклал я трансформира в гол, с цел да оформи крайния резултат.

Така Тулуза събра 4 точки, до момента в който ПСЖ остана с 2 след първите 2 кръга.

По-рано денем Монпелие оглави краткотрайното класиране, разбивайки като посетител Олимпик Лион с 4:1.

Още до почивната играчите на Монпелие водеха с 2:0 след голове на Арно Нордин в 20-ата и на Муса Ал-Тамари в 39-ата, а попадение на Акор Адамс беше анулирано поради засада след интервенция на системата за видеоповторение ВАР.

В 66-ата минута Ал-Тамари направи 3:0 с втория си гол в дуела, а в 89-ата Адамс също се разписа за крайното 4:1.

Александър Лаказет съумя да осъществя почетно попадение за Олимпик Лион в 69-ата минута, само че в 80-ата получи пряк червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Монпелие има 4 точки на върха в класиране, с колкото е и Олимпик Марсилия.