Френският президент Еманюел Макрон отказа да се присъедини към американския

...
Френският президент Еманюел Макрон отказа да се присъедини към американския
Коментари Харесай

Макрон отказа да се присъедини към Байдън, който определи действията на Путин в Украйна като "геноцид"

Френският президент Еманюел Макрон отхвърли да се причисли към американския си сътрудник Джо Байдън, който дефинира дейностите на съветските военни в Украйна като " геноцид " . В изявление за телевизия France 2 в сряда той съобщи, че словесните нападки няма да оказват помощ за подсилване на мира в Украйна.

Във вторник Байдън наподобява поддържа изказванията на Киев, че задачата на съветското нахлуване е била да се унищожи украинският народ.

Френският президент Еманюел Макрон отхвърли да се причисли към американския си сътрудник Джо Байдън, който дефинира дейностите на съветските военни в Украйна като " геноцид " В изявление за телевизия France 2 в сряда той съобщи, че словесните нападки няма да оказват помощ за подсилване на мира в Украйна.

 

Във вторник Байдън наподобява поддържа изказванията на Киев, че задачата на съветското нахлуване е била да се унищожи украинският народ.

" Семейният ви бюджет, опцията да заредите резервоара си, нищо от това не би трябвало да зависи от това дали един деспот афишира война и прави геноцид на половин свят от вас ", сподели той в тирада в Айова, визирайки съветския президент Владимир Путин. Преди това Байдън назова съветския водач " боен нарушител " и съобщи, че той " не може да остане на власт ".

На въпрос за тази характерност по време на изявлението Макрон съобщи, че " ще бъде деликатен с сходни термини " и сподели, че народите на Украйна и Русия са " братя ".

Украинските управляващи изрично отхвърлят това мнение. Миналия месец Институтът за национална памет на Украйна даже направи инфографики, в които изяснява, че украинците са чистокръвни славяни за разлика от руснаците, които са се смесили с угро-фински племена.

 

В изявлението френският водач съобщи, че продължаващото принуждение в Украйна е " полуда " и че съгласно него " съветската войска е направила военни закононарушения " и че отговорните би трябвало да бъдат подведени под отговорност.

Основната му цел обаче е обезпечаването на мир в Украйна, сподели Макрон. " Не съм сигурен, че изострянето на реториката е в интерес на тази идея ", добави той, визирайки забележката на Байдън.

По-рано този месец Киев упрекна Русия в геноцид, откакто показа доказателства, съгласно които съветските войски съзнателно са убивали цивилни в град Буча, северозападно от Киев. След като бе реализиран прогрес в мирните договаряния, Москва изтегли силите си от украинската столица.

 

 Снимка: Архив

 
Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР