Френският президент Еманюел Макрон и британският премиер Кийр Стармър правят

...
Френският президент Еманюел Макрон и британският премиер Кийр Стармър правят
Коментари Харесай

Military Watch Magazine: Франция и Великобритания лобират пред САЩ да позволят дълбоки ракетни удари по Русия преди администрацията на Тръмп

Френският президент Еманюел Макрон и английският министър председател Кийр Стармър вършат финален опит да убедят администрацията на Джо Байдън да даде зелена светлина за взаимни офанзиви от украинска територия  против цели в интернационално приета съветска територия, написа. Позовавайки се на източници в английското държавно управление, The Telegraph първи заяви за тези продължаващи старания, заявявайки, че диалозите по въпроса ще се проведат в Париж. И двете европейски страни са доставили обилни количества крилати ракети Scalp и Storm Shadow с въздушно изстрелване на Украйна, като Франция ще достави на страната изтребители Mirage 2000, способни да изстрелят първия от двата класа ракети. Сложността на офанзивите изисква необятно наличие на английски и френски сили на земята в Украйна за улеснение на офанзивите, до момента в който ракетите разчитат значително на спътниците на Западния блок, и по-специално на американската GPS мрежа, за ориентиране по време на полет. По този метод сходни удари се считат за взаимно нанесени от страни от Западния блок и Украйна и в случай че се разпространят надълбоко в Русия, биха могли да съставляват сериозен риск от ескалация. По-дълбоките ракетни удари бяха мощно подкрепени от няколко други европейски страни, като Дания и Холандия бяха първите, които подариха изтребители F-16 и ясно дадоха да се разбере, че ще поддържат потреблението на изтребителите в сходни офанзиви.

Новоизбраният президент Доналд Тръмп поредно ясно заявяваше, че се опълчва на по-нататъшната ескалация или продължение на войната в Украйна, като успеха му на изборите даде на европейските страни, които търсят по-мащабни офанзиви против Русия, доста по-ограничен прозорец за гонене на това. Самата администрация на Джо Байдън заема поредно доста по-умерена позиция от своите по-яростни европейски съдружници, като Съединени американски щати се въздържаха да дават на Украйна оръжия за дълбоки удари в Русия дълго откакто европейските страни започнаха да го вършат. Администрацията на Байдън също доста се колебаеше да даде на Украйна изтребители F-16 и даде зелена светлина на европейските страни да дават своите по-стари F-16 единствено след необятна лобистка акция от голям брой европейски страни. Предоставянето на американски танкове Abrams също беше целесъобразно единствено след обширни английски и по-широки европейски акции за напън, като Обединеното кралство, последвано от Испания, Полша и други, се пробваха да обезпечат свои лични танкове доста по-рано от Съединени американски щати. Европейски водачи като Еманюел Макрон и Кийр Стармър, които от дълго време са изправени пред сложна битка за вкарване на Съединени американски щати по-дълбоко във войната, се чака да се сблъскат с по-голяма опозиция при новата администрация на Тръмп, написа още изданието.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР