Французинът Гаел Монфис се класира за полуфиналите на турнира по

...

Във френски дуел Гаел Монфис отстрани Адриан Манарино и е на полуфина в Стокхолм

Французинът Гаел Монфис се класира за полуфиналите на шампионата по тенис за мъже на твърди кортове в Стокхолм (Швеция) от сериите АТП 250 с награден фонд 673 630 евро.

Шампионът от 2011 година Монфис отстрани втория подложен Адриан Манарино след 7:5, 7:6(3) за час и 47 минути игра. Това ще бъде първи полуфинал на равнище АТП за френския тенисист от 21 месеца насам.

Негов противник на полуфинала ще бъде спечелилият от дуела сред сърбина Ласло Джере и Томаш Махач от Чехия.

надви над третия подложен нидерландец Талон Грийкспор със 7:6(4), 6:2 за час и 35 минути.

След оспорван първи сет, в който отрази три сетбола и победи с тайбрек, 24-годишният Котов приключи мача с четири поредни гейма за крайното 6:2 във втората част.

Съперник на руснака в спор за класиране на финала ще бъде сърбинът Миомир Кецманович, който продължи напред след 6:0, 3:2 против Елиас Имер и отричане на представителя на Швеция поради проблеми с гърба.