Франция спечели Световната лига, след като надигра Бразилия с 3:2

...

Франция разплака Бразилия

Франция завоюва Световната лига, откакто надигра Бразилия с 3:2 гейма. Така " петлите " подвигнаха трофея в конкуренцията за повторно след 2015 година

Подкрепяни от над 23 хиляди фенове бразилците завоюваха първия гейм с 25:21 точки. В идващите два французите се постановиха надлежно на 15 и 23, а домакините изравниха след триумф в четвъртата част с 25:19.

Носителят на трофея беше избран след тайбрек, в който Франция сподели повече предпочитание и централизация за 15:13.

С максимален принос за триумфа бе звездата на " петлите " Ървин Нгапет, който означи 29 точки.

Отборът на Бразилия пък загуби пети край в Световната лига за последните седем години. В разногласието за бронзовите оценки Канада надигра Съединени американски щати с 3:1.
Източник: btvnovinite.bg