Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2018 след победа

...

Франция е на четвъртфинал след голов трилър с Аржентина

Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2018 след победа с 4:3 над Аржентина в спиращ дъха дуел изпълнен с обрати на „ Казан Арена”.

„ Петлите” поведоха с 1:0 след тъкмо изпълнена дузпа на Гризман, която бе отсъдена за нарушаване против Мбапе.

Блестящ гол на Анхел ди Мария върна равенството малко преди почивката, а при започване на второто полувреме „ гаучосите” поведоха, не без шанс, с гол на Меркадо.

Последваха обаче мощни минути за европейския тим, в който на три пъти Армани трябваше да вади топката от мрежата си. Първо Павар изравни, а Килиан Мбапе увенча страхотната си игра с 2 гола.

В добавеното време Агуеро даде вяра за Аржентина с трети гол, само че времето не стигна на „ албиселесте”, които изгубиха с 3:4.

Източник: fakti.bg