Франция победи Южна Африка с 4:3 във втори мач от

...

Жиняк герой за Франция в голово шоу на Токио 2020

Франция победи Южна Африка с 4:3 във втори мач от груповата фаза на футболния шампионат на Токио 2020. Над всички в головото шоу бе ветерана Андре – Пиер Жиняк, който осъществя хеттрик.

Двата отбора резервираха головете за второто полувреме и в 53-ата минута Кобамео Кдисанг даде старт на голеадата, само че четири минути по-късно Андре – Пиер Жиняк възвърне равенството.

Южна Африка още веднъж излезе напред в резултата в 73-ата минута посредством Евиденс Макгопа, само че пет по-късно още веднъж капитанът на „ петлите “ изравни.

Символичните посетители за трети път в дуела поведоха с гол на Тебо Мокоена в 82-ата минута и след четири героят за Франция още веднъж бе Андре – Пиер Жиняк, който изравни от дузпа. За да стане още по-драматично успеха за „ петлите “ пристигна в добавеното време на дуела, с гол на Теджи Савание.

В последният дуел от груповата фаза Франция ще търси наложителен триумф против домакините от Япония, до момента в който Южна Африка ще играе с Мексико.