Франция победи с 4:1 Шотландия в контрола, която се игра

...

ОБЗОР: Франция разгроми Шотландия, Германия с реми срещу Мексико

Франция победи с 4:1 Шотландия в контрола, която се игра във Вилньов д`Аск, а бранителят на Интер Бенжамен Павар записа достижение, каквото почитателите на " петлите " не бяха виждали от финала на международното състезание през 1998 година.

Павар осъществя два гола с глава, а последният състезател на " сините ", който бе правил това, бе Зинедин Зидан при триумфа с 3:0 над Бразилия в мача за международната купа преди четвърт век.

Двубоят на стадиона на Лил обаче не стартира добре за домакините, които се оказаха догонващи в резултата в 11-ата минута след прецизен изстрел на Били Гилмор.

Павар обаче възвърне паритета след единствено пет минути, а още веднъж той даде преднина на Франция в 24-тата минута с петия си гол с националната фланелка.

В 41-вата минута и огромната звезда на домакините Килиан Мбапе записа името си измежду голмайсторите, бивайки прецизен от дузпа.

През второто полувреме играта продължи да бъде открита, само че падна единствено един гол. Той бе дело на Кингсли Коман в 70-ата минута, който добави след удар в напречната греда на Антоан Гризман.

Гредата оказа помощ още един път на шотландския състав в 81-вата минута, този път след изстрел на резервата Маркъс Тюрам.

Междувременно националните тимове на Мексико и Германия приключиха наедно 2:2 в друга контролна среща, която се игра в американския град Филаделфия.

Двубоят на стадион " Линкълн Файненшъл " бе изцяло равносилен, като двата тима си размениха по един гол във всяко полувреме.

Германия поведе в 25-ата минута посредством централния защитник Антонио Рюдигер, а 10 минути по-късно попадение на Томас Мюлер бе анулирано поради засада.

Буквално в ответната офанзива Мексико съумя да изравни посредством Уриел Антуня, който бе пропуснат непокрит в наказателното поле при едно центриране.

Символичните домакините от Мексико съумяха да създадат цялостен поврат в 47-мата минута. Това Антуня центрира към Ерик Санчес и той с глава се разписа за 2:1.

Авансът на ацтеките обаче устоя единствено четири минути, защото в 51-вата Никлас Фюлкруг се пребори за една отбита топка и вкара за 2:2
До края на мача ситуациите за гол се брояха на пръстите на едната ръка и равенството остана непроменено.
Източник: novsport.com